Instagram

Naše studentky vyhrály jazykový pobyt v Anglii

23. 3. 2018 Mgr. Roman Veselský štítky: Zeměpis Cestujeme po Evropě Angličtina Soutěže a úspěchy

Devatenáctého března vrcholil 9. ročník soutěže S Vysočinou do Evropy, soutěže, kde každoročně startuje početná skupina našich studentů. Letos se zapojilo celkem 272 studentů ze škol našeho kraje a do finále bylo pozváno 31 nejlepších. Mezi nimi nechybělo osmero našich, což bylo nejpočetnější zastoupení z pozvaných škol.

Po údajně "velmi těžkém" (slovy studentů) finálovém testu nám postoupilo do superfinálové prezentační desítky trio David Vtípil (Ok), Anička Švaňhalová (Kt) a Lucka Voráčková (Sx). Jejich nápadité prezentace vedené excelentní angličtinou byly absolutní špičkou toho, co jsme na soutěži mohli vidět.

Není pak tedy divu, že si David odvezl cenu, pro kterou přijel. Tedy notebook za 5. místo. Lucka za 3. místo a Anička za 2. si vybojovaly čtrnáctidenní jazykový pobyt ve Velké Británii.

Během devíti let soutěže jsme do Spojeného království poslali 6 studentů (Petr Lukeš, Markéta Gregorová, Marie Bruknerová, Michael Koudela a letošní reprezentantky). Věříme, že i v následujících letech se nám bude dařit a do těchto končin se podívají i další.

Všem zúčastněným studentům děkujeme za reprezentaci školy a úsilí vynaložené v soutěži.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Icons made by Freepik from www.flaticon.com