Instagram

Školní sbor

Školní sbor vznikl na základě projektu Zkoleduj se!, který organizoval žďárský rodák a herec Petr Vaněk, jenž oslovil profesorky z našeho gymnázia, aby s ním spolupracovaly. Studenty, kteří zpívali, vedla paní učitelka Lenka Dočekalová, a protože se ve zpívající skupině sešla dobrá parta, která ladí, rozhodli se, že ve své zálibě budou pokračovat, a v únoru roku 2018 založili sbor. 30. dubna proběhlo úplně první vystoupení školního sboru. Studenti na něj společně s paní učitelkou Dočekalovou trénovali od založení sboru a nacvičili pět písní o lásce, které byly velmi tematické, neboť následoval první máj. Zazněly písně anglické i české, populární, ale i lidové. Většinu z nich doprovázela na klavír paní učitelka, některých doprovodů, jako např. na kytaru či housle, se chopili sami studenti.

Školní sbor v letošním roce nelenil

Školní sbor v letošním roce nelenil

Jak už nadpis článku vypovídá, školní sbor nelenil, pilně se scházel a trénoval, jelikož měl v letošním roce více příležitostí se ukázat a zazpívat ostatním.

20. 6. 2019 Školní sbor

Advent na GYMZR (doplněny fotografie z Vánoční akademie)

Advent na GYMZR (doplněny fotografie z Vánoční akademie)

V adventním čase se uskutečnilo několik tradičních akcí: studenti septimy zajistili Mikuláše, anděly a čerty i zpívání koled, poslední školní den se konala v sokolovně akademie.

22. 12. 2018 Školní sbor Život na gymnáziu

Školní sbor

Školní sbor

V pondělí 30. dubna 2018 se v devět hodin a čtyřicet minut konalo vystoupení našeho školního sboru. Vystoupení proběhlo v budově školy na schodech pod vyobrazením Jana Ámose Komenského.

4. 6. 2018 Školní sbor

Školní kapela

Studentům je k dispozici profesionálně vybavená hudební zkušebna – bicí, kytarové a baskytarové zesilovače, mikrofony, klávesy a další vybavení od značek Mapex, Boss, Shure, Gallien-Krueger, Soundcraft. Zkušebna je otevřená všem žánrům bez omezení. Kapelám je k dispozici vedení a pomoc zkušebných muzikantů z řad pedagogického sboru. Studentským kapelám se nabízí vystoupení na školní akademii nebo GymZR festu.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com