Instagram

Advent na GYMZR (doplněny fotografie z Vánoční akademie)

22. 12. 2018 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Školní sbor Život na gymnáziu

V adventním čase se uskutečnilo několik tradičních akcí: studenti septimy zajistili Mikuláše, anděly a čerty i zpívání koled, poslední školní den se konala v sokolovně akademie.

Mikuláš, andělé a čerti

Ve středu 5. prosince si už tradičně studenti septimy převlečení za Mikuláše, anděly a čerty nachystali mikulášskou nadílku pro mladší ročníky. Ve velmi nápaditých kostýmech zavítali postupně do tříd prima, sekunda, tercie a kvarta, ve kterých upozornily na nevalné chování a horší studijní výsledky některých žáků. Tito hříšníci byli následně slovně pokáráni a bylo jim umožněno odčinit svoje hříchy recitací básně nebo zpěvem. Celá akce se nesla v přátelském duchu a většina studentů a i někteří učitelé navíc obdrželi sladkou odměnu.

Zpívání koled

V pátek 14. prosince přispěli studenti septimy k vánoční atmosféře na  gymnáziu každoročním zpíváním koled na schodech. Pod taktovkou  profesora Jana Havla nacvičili několik tradičních i moderních vánočních písní, které za doprovodu živé hudby (klávesy – Jakub Juračka, bicí – Tomáš Kalas, kytara – Iva Mašková, hoboj – Petr Sláma) o velké přestávce zazpívali. Hudební i vizuální zážitek byl dokonalý.

Vánoční akademie

Po roční pauze se opět konala akademie, během které naši studenti a učitelé předvedli svá hudební, divadelní, sportovní a další skvělá vystoupení.

Fotografie: Kristýna Ošťádalová

Icons made by Freepik from www.flaticon.com