Instagram

Školní sbor

4. 6. 2018 Eliška Peterková štítky: Školní sbor

V pondělí 30. dubna 2018 se v devět hodin a čtyřicet minut konalo vystoupení našeho školního sboru. Vystoupení proběhlo v budově školy na schodech pod vyobrazením Jana Ámose Komenského.

Školní sbor vznikl na základě projektu Zkoleduj se!, který organizoval žďárský rodák a herec Petr Vaněk, jenž oslovil profesorky z našeho gymnázia, aby s ním spolupracovaly. Studenty, kteří zpívali, vedla paní učitelka Lenka Dočekalová, a protože se ve zpívající skupině sešla dobrá parta, která ladí, rozhodli se, že ve své zálibě budou pokračovat a v únoru letošního roku založili sbor.

30. dubna proběhlo úplně první vystoupení školního sboru. Studenti na něj společně s paní učitelkou Dočekalovou trénovali od založení sboru a nacvičili pět písní o lásce, které byly velmi tematické, neboť následoval první máj. Zazněly písně anglické i české, populární, ale i lidové. Většinu z nich doprovázela na klavír paní učitelka, některých doprovodů, jako např. na kytaru či housle, se chopili sami studenti. 

Pokud se vám vystoupení líbilo a rádi byste si zase někdy školní sbor poslechli, máte příležitost 7. června 2018 v 15 hodin před naším gymnáziem na slavnostním odhalení sochy Rostislava Magniho.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com