Instagram

Angličtina

Vyučující: Mgr. Dana Denková, Mgr. Vladimíra Chlubnová, Mgr. Lenka Dočekalová, Mgr. Milena Kletečková, Mgr. Michaela Kondýsková, David Marshall, Mgr. Lenka Nováková, Mgr. Hana Ruberová, Mgr. Irena Vávrová, PhDr. Hana Vencelidesová

Druhý cizí jazyk

Němčina

Vyučující: Mgr. Alena Čeplová, Mgr. Veronika Černá, Mgr. Klára Ptáčková, Mgr. Lucie Troubilová Šenkýřová

Ruština

Vyučující: Mgr. Alena Čeplová, PhDr. Magda Kulmová

Španělština

Vyučující: Mgr. Lenka Formanová

Francouzština

Vyučující: Mgr. Lenka Bartoňová, Mgr. Lenka Dočekalová

Latina

Vyučující: Mgr. Lenka Dočekalová

 

Anglické vítězství

Anglické vítězství

V okresním kole Olympiády v anglickém jazyce letos zazářili oba naši reprezentanti. V konkurenci všech pěti gymnázií našeho okresu získala zlato Klára Pohanková ze sexty a Jiří Dittrich z 2.B byl bronzový, přičemž bodové rozdíly na prvních třech místech byly naprosto minimální.

29. 2. 2024 Angličtina Soutěže a úspěchy

Hispánské a frankofonní dny (4. ročník)

Hispánské a frankofonní dny (4. ročník)

Tradiční místo v březnovém kalendáři zaujímá každé dva roky festival Dny hispánské kultury. Letošní ročník přináší novinku, a to obohacení hispánské fiesty o francouzský svět. Naše město přivítá celou řadu zajímavých hostů, kteří svým účinkováním přispějí k pestrosti letošního ročníku.

29. 2. 2024 Francouzština Španělština

Němčináři v okrese opět nejlepší

Němčináři v okrese opět nejlepší

Z okresního kola Olympiády v německém jazyce si naši němčináři Nikola Filipenská a Hubert Pokorný odnesli dva nejcennější kovy. Navázali tak na výborné výsledky našich studentů v předchozích ročnících.

26. 2. 2024 Soutěže a úspěchy Němčina

Němčina všemi smysly

Němčina všemi smysly

Procvičit si tvary trpného rodu, zopakovat si slovní zásobu, osvojit si pár dovedností souvisejících s pečením – to vše nabízí hodina němčiny zaměřená na pečení slavného lineckého dortu.

26. 2. 2024 Němčina

Odvážná detektivka k jubileu aneb Scooby-doo v podání English Drama Group

Odvážná detektivka k jubileu aneb Scooby-doo v podání English Drama Group

Gymnázium Žďár nad Sázavou slaví 70 let od svého založení v roce 1953. V rámci oslav tohoto jubilea byl přichystán absolventský ples, den otevřených dveří, pozadu nezůstalo ani amatérské herecké uskupení English Drama Group, které již dlouhá léta vede Mgr. Michaela Kondýsková. A letos to je, díky štědré nabídce Kultury Žďár, historicky poprvé, kdy se English Drama Group dostalo přímo na divadelní jeviště Městského divadla.

2. 2. 2024 Angličtina Divadlo

Jsme One of the Best na Vysočině!

Jsme One of the Best na Vysočině!

Letošní ročník srovnávací soutěže v anglickém jazyce Best In English prokázal, že při studiu angličtiny jste na naší škole v dobré společnosti. Nejlepších deset studentů nás opět zařadilo na jednu z čelních pozic v Kraji Vysočina – na třetí místo. Takto jsme obstáli v konkurenci celkem 16 gymnázií kraje.

19. 12. 2023 Angličtina Soutěže a úspěchy

Pygmalion a GymZR v Pardubicích

Pygmalion a GymZR v Pardubicích

Každoročně jedeme dvakrát do Pardubic na divadelní představení v angličtině. Letošní první kus byl Pygmalion, divadelní hra G. B. Shawa, a 50 vstupenek jsme vyprodali během jediné přestávky. Byl to zážitek, obdivovali jsme jednoduchost a nápaditost výpravy, herecké a také taneční výkony.

13. 11. 2023 Angličtina Divadlo

Letošní úspěchy angličtinářů

Letošní úspěchy angličtinářů

Našim studentům se v březnových okresních kolech Olympiády v anglickém jazyce i letos velmi dařilo. Soutěžní klání probíhalo ve všech třech kategoriích online formou a naši angličtináři v něm vybojovali jedno první a dvě druhá místa.

11. 5. 2023 Angličtina Soutěže a úspěchy

Matěj Bukáček v celostátním kole španělské olympiády

Matěj Bukáček v celostátním kole španělské olympiády

Student kvinty Matěj Bukáček se letos poprvé účastnil konverzační soutěže ve španělštině. V kategorii do tří let studia španělštiny se probojoval až do krajského kola, kde ho porota z devíti účastníků vybrala do kola ústředního, a tak měl možnost soutěžit 12. 4. v celostátní konkurenci. Nejvyšší kolo soutěže probíhalo distanční formou a v rozhovoru s rodilým mluvčím sehrál vylosovanou situaci, popisoval obrázek a mluvil na téma Gastronomie. Matěj skončil na 13. místě a zaslouží si velkou gratulaci za předvedený výkon.

28. 4. 2023 Španělština Soutěže a úspěchy

« Předchozí 1 2 3 9 Následující »
Icons made by Freepik from www.flaticon.com