Instagram

Základy společenský věd a občanská výchova

Vyučující: Mgr. Lukáš Bořil, Mgr. Alena Čeplová, PhDr. Milan Hána

Dějepis

Vyučující: Mgr. Alena Čeplová, Mgr. Lenka Formanová, Mgr. Jiřina Kalinová, Mgr. Lenka Nováková, Mgr. Andrea Popelová

 

„Learning by doing“ v ZSV aneb studenti již podruhé v poslaneckých lavicích

„Learning by doing“ v ZSV aneb studenti již podruhé v poslaneckých lavicích

V pondělí 11. 3. 2024 vyrazilo 30 studentů ze tříd vyššího gymnázia do Prahy, aby se v Poslanecké sněmovně zúčastnili II. ročníku akce Staň se poslancem. Cílem celé akce, kterou pořádá tým advokátky a poslankyně paní Evy Decroix, je tzv. „learning by doing“. Studenti si na vlastní kůži zkouší, jaké to je pracovat na návrhu legislativního předpisu a jak probíhá hlasování o přijetí či nepřijetí zákona.

8. 4. 2024 Základy společenských věd

Dějepisná olympiáda – zlatá, stříbrná i bronzová

Dějepisná olympiáda – zlatá, stříbrná i bronzová

Na krajské kolo Dějepisné olympiády v Pelhřimově se už usilovně připravují vítězové okresního kola soutěže.

22. 3. 2024 Soutěže a úspěchy Dějepis

Už kvetou!

Už kvetou!

V říjnu jsme v rámci setkání Historického klubu zasadili u školy cibulky žlutých krokusů. Ty nám mají díky Projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze, připomenout židovské děti, které zemřely během šoa. V ideálních podmínkách vykvetou cibulky krokusů na konci ledna, kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

15. 3. 2024 Dějepis Historický klub

Sbírka ke Dni válečných veteránů 2023

Sbírka ke Dni válečných veteránů 2023

V listopadu se členové Historického klubu zapojili opět do sbírky ke Dni válečných veteránů. Podařilo se jim tentokrát vybrat 8 155 Kč. Celkový výtěžek sbírky činí 4 316 886 korun.

26. 1. 2024 Dějepis

Europoslancem na vlastní kůži

Europoslancem na vlastní kůži

Na internetu se objevila soutěž Euroscola, úkolem bylo natočit video o tom, jak nás v každodenním životě ovlivňuje EU. Hlavní výhrou byla cesta do Štrasburku a možnost vyzkoušet na vlastní kůži roli europoslance. Skupinka studentů ze 3.A se rozhodla do soutěže zapojit, natočila úspěšné video, soutěž vyhrála a o několik měsíců později třída vyrazila do Štrasburku.

15. 6. 2023 Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě Soutěže a úspěchy Základy společenských věd

Dějepisná olympiáda a postup do ústředního kola

Dějepisná olympiáda a postup do ústředního kola

Dne 28. 3. 2023 proběhlo na pelhřimovském gymnáziu krajské kolo Dějepisné olympiády pro nižší i vyšší stupeň gymnázií. Naši školu reprezentovala Michaela Urbanová z kvarty a David Musiol z 3.A.

23. 5. 2023 Soutěže a úspěchy Dějepis

Příběhy našich sousedů na GymZR

Příběhy našich sousedů na GymZR

V pondělí 24. dubna proběhla v prostorách žďárského kina slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, do kterého se zapojil také tým šesti kvartánů naší školy. Vybranou pamětnicí se stala žďárská rodačka paní Růžena Benátská, která studentům vyprávěla o svém dětství v Žižkově ulici, o hrůzách druhé světové války i o vyhoření žďárské Tvrze. Své vyprávění okořenila také vzpomínkami na rivalitu mezi dvěma tělovýchovnými organizacemi, které v Městě Žďáře v době jejího dětství fungovaly – Sokolem a Orlem. Nechyběla ani zmínka o jejím setkání s Jaroslavem Heyrovským a vaření bramborových knedlíků v prášku.

3. 5. 2023 Dějepis

Poznej Vysočinu

Poznej Vysočinu

V pátek 24. 3. 2023 proběhl v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina další ročník soutěže POZNEJ VYSOČINU. Letos se ho zúčastnilo 138 soutěžících ze 70 základních škol a gymnázií. Z každé školy byli do finálového kola vysláni dva zástupci. Jeden chlapec a jedna dívka.

2. 5. 2023 Zeměpis Soutěže a úspěchy Základy společenských věd Dějepis

Poslancem na jeden den aneb GymZR v Parlamentu

Poslancem na jeden den aneb GymZR v Parlamentu

28. března se 46 studentů vyššího gymnázia a kvarty vydalo ranním vlakem na cestu do Prahy do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Cílem cesty byla účast na programu ‘Staň se poslancem‘, který byl organizovaný poslankyní Evou Decroix a jejím týmem.

20. 4. 2023 Základy společenských věd Exkurze

« Předchozí 1 2 3 5 Následující »
Icons made by Freepik from www.flaticon.com