Instagram
Krajská kola olympiády v cizích jazycích

Krajská kola olympiády v cizích jazycích

Svoje jazykové kvality potvrdily studentky našeho gymnázia už svými vítězstvími v okresním kole. Do krajského kola postupuje z každého okresu Kraje Vysočina pouze jeden zástupce. Konkurence je tedy opravdu velká a o vítězi často rozhodují nepatrné rozdíly. Účastníci musí většinou prokázat svoje kvality v poslechu, čtení s porozuměním a samozřejmě v mluvené části, která má vždy nejvyšší váhu.

26. 4. 2024 Angličtina Francouzština Soutěže a úspěchy Němčina

Radostná statistika

Radostná statistika

Čas maturit je opět tady! Studenti již absolvovali písemnou maturitní zkoušku z českého a cizího jazyka. Druhým jmenovaným bývá většinou angličtina. Stále přibývá těch, kteří ovšem zvolí jiné řešení – nahradí státní maturitní zkoušku z angličtiny mezinárodně uznávanou jazykovou zkouškou, zpravidla Cambridge English First (známá též jako FCE, úroveň B2) či Cambridge English Advanced (CAE, C1).

24. 4. 2024 Angličtina

EuroWeek Polsko 2024

EuroWeek Polsko 2024

EuroWeek je název pro několikadenní setkání studentů a učitelů z různých evropských zemí. Naši studenti ze 4.O se zapojili do letošní akce, která se konala 6.–10. 4 v Bystrzice Klodske v Polsku.

24. 4. 2024 Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě Angličtina

Anglické vítězství

Anglické vítězství

V okresním kole Olympiády v anglickém jazyce letos zazářili oba naši reprezentanti. V konkurenci všech pěti gymnázií našeho okresu získala zlato Klára Pohanková ze sexty a Jiří Dittrich z 2.B byl bronzový, přičemž bodové rozdíly na prvních třech místech byly naprosto minimální.

29. 2. 2024 Angličtina Soutěže a úspěchy

Odvážná detektivka k jubileu aneb Scooby-doo v podání English Drama Group

Odvážná detektivka k jubileu aneb Scooby-doo v podání English Drama Group

Gymnázium Žďár nad Sázavou slaví 70 let od svého založení v roce 1953. V rámci oslav tohoto jubilea byl přichystán absolventský ples, den otevřených dveří, pozadu nezůstalo ani amatérské herecké uskupení English Drama Group, které již dlouhá léta vede Mgr. Michaela Kondýsková. A letos to je, díky štědré nabídce Kultury Žďár, historicky poprvé, kdy se English Drama Group dostalo přímo na divadelní jeviště Městského divadla.

2. 2. 2024 Angličtina Divadlo

Jsme One of the Best na Vysočině!

Jsme One of the Best na Vysočině!

Letošní ročník srovnávací soutěže v anglickém jazyce Best In English prokázal, že při studiu angličtiny jste na naší škole v dobré společnosti. Nejlepších deset studentů nás opět zařadilo na jednu z čelních pozic v Kraji Vysočina – na třetí místo. Takto jsme obstáli v konkurenci celkem 16 gymnázií kraje.

19. 12. 2023 Angličtina Soutěže a úspěchy

Pygmalion a GymZR v Pardubicích

Pygmalion a GymZR v Pardubicích

Každoročně jedeme dvakrát do Pardubic na divadelní představení v angličtině. Letošní první kus byl Pygmalion, divadelní hra G. B. Shawa, a 50 vstupenek jsme vyprodali během jediné přestávky. Byl to zážitek, obdivovali jsme jednoduchost a nápaditost výpravy, herecké a také taneční výkony.

13. 11. 2023 Angličtina Divadlo

Letošní úspěchy angličtinářů

Letošní úspěchy angličtinářů

Našim studentům se v březnových okresních kolech Olympiády v anglickém jazyce i letos velmi dařilo. Soutěžní klání probíhalo ve všech třech kategoriích online formou a naši angličtináři v něm vybojovali jedno první a dvě druhá místa.

11. 5. 2023 Angličtina Soutěže a úspěchy

Certifikáty FCE a CAE má u nás více než 60 % maturantů!

Certifikáty FCE a CAE má u nás více než 60 % maturantů!

Ovládat angličtinu na prestižní úrovni je v dnešní době samozřejmým předpokladem pro uplatnění jak na trhu práce, tak i při studiu na vysoké škole doma či v zahraničí.

15. 3. 2023 Angličtina

English Drama Group a The Wolf of Neumannova Street

English Drama Group a The Wolf of Neumannova Street

Letošní anglické divadelní představení bylo – jako vždycky – výjimečné. Nebylo vůbec pohádkové, přesto dobro zřejmě nakonec zvítězilo, scénáristé použili jako základ film Vlk z Wall Street, ale burzovní makléře byste tam marně hledali, zkrátka všechno bylo úplně jinak.

9. 3. 2023 Angličtina Divadlo

« Předchozí 1 2 3 4 Následující »
Icons made by Freepik from www.flaticon.com