Instagram

Naši studenti dosahují vynikajících výsledků v různých vědomostních, sportovních a dalších soutěžích.

Matematická olympiáda nižšího gymnázia

Matematická olympiáda nižšího gymnázia

Ve středu 3. 4. 2024 se konalo okresní kolo Matematické olympiády pro žáky 6.–8. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Ve všech třech kategoriích byli naši studenti nejlepší!

10. 4. 2024 Soutěže a úspěchy Matematika

Dějepisná olympiáda – zlatá, stříbrná i bronzová

Dějepisná olympiáda – zlatá, stříbrná i bronzová

Na krajské kolo Dějepisné olympiády v Pelhřimově se už usilovně připravují vítězové okresního kola soutěže.

22. 3. 2024 Soutěže a úspěchy Dějepis

Anglické vítězství

Anglické vítězství

V okresním kole Olympiády v anglickém jazyce letos zazářili oba naši reprezentanti. V konkurenci všech pěti gymnázií našeho okresu získala zlato Klára Pohanková ze sexty a Jiří Dittrich z 2.B byl bronzový, přičemž bodové rozdíly na prvních třech místech byly naprosto minimální.

29. 2. 2024 Angličtina Soutěže a úspěchy

Němčináři v okrese opět nejlepší

Němčináři v okrese opět nejlepší

Z okresního kola Olympiády v německém jazyce si naši němčináři Nikola Filipenská a Hubert Pokorný odnesli dva nejcennější kovy. Navázali tak na výborné výsledky našich studentů v předchozích ročnících.

26. 2. 2024 Soutěže a úspěchy Němčina

Jsme One of the Best na Vysočině!

Jsme One of the Best na Vysočině!

Letošní ročník srovnávací soutěže v anglickém jazyce Best In English prokázal, že při studiu angličtiny jste na naší škole v dobré společnosti. Nejlepších deset studentů nás opět zařadilo na jednu z čelních pozic v Kraji Vysočina – na třetí místo. Takto jsme obstáli v konkurenci celkem 16 gymnázií kraje.

19. 12. 2023 Angličtina Soutěže a úspěchy

Stříbrná medaile z republikového finále v přespolním běhu

Stříbrná medaile z republikového finále v přespolním běhu

Výborné běžecké kvality potvrdily i v letošním školním roce studentky tercie a kvarty, které si vítězstvími v okresním a krajském kole vybojovaly přímý postup do republikového finále. Finále se konalo 25. října v lyžařském areálu Martina Koukala u Pilské nádrže, v kategorii IV se ho zúčastnilo 14 šestičlenných týmů z celé České republiky. Na start se postavilo celkem 82 závodnic, které bojovaly na trati 1500 m.

3. 11. 2023 Soutěže a úspěchy Sport

I chemie má své příznivce

I chemie má své příznivce

Na půdě jihlavského gymnázia se dne 19. 4. studentka Eliška Formánková ze 3.B zúčastnila krajského kola Chemické olympiády v kategorii B. V této kategorii, stejně jako loni v kategorii C, prokázala své nesporné kvality. Tento školní rok se jí podařilo obsadit krásnou třetí příčku. Vzhledem k tomu, že se národní kolo Chemické olympiády ve zmíněné kategorii nekoná, věříme, že Eliška poměří své znalosti a dovednosti s ostatními talentovanými chemiky příští rok v kategorii nejvyšší.

19. 6. 2023 Soutěže a úspěchy Chemie

Europoslancem na vlastní kůži

Europoslancem na vlastní kůži

Na internetu se objevila soutěž Euroscola, úkolem bylo natočit video o tom, jak nás v každodenním životě ovlivňuje EU. Hlavní výhrou byla cesta do Štrasburku a možnost vyzkoušet na vlastní kůži roli europoslance. Skupinka studentů ze 3.A se rozhodla do soutěže zapojit, natočila úspěšné video, soutěž vyhrála a o několik měsíců později třída vyrazila do Štrasburku.

15. 6. 2023 Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě Soutěže a úspěchy Základy společenských věd

GymZR sklízí úrodu ve fyzikálních soutěžích!

GymZR sklízí úrodu ve fyzikálních soutěžích!

Po hubených letech covidových online olympiád se žďárským gymnazistům začalo opět dařit a velmi úspěšně reprezentovali Gymnázium Žďár v okresním a krajském kole tradiční Fyzikální olympiády.

1. 6. 2023 Fyzika Soutěže a úspěchy

Studenti navrhli novou podobu žďárské hvězdárny a vyhráli třetí místo v celostátní soutěži

Studenti navrhli novou podobu žďárské hvězdárny a vyhráli třetí místo v celostátní soutěži

V rámci soutěžního projektu „Navrhni projekt“, pořádaného Ministerstvem pro místní rozvoj, vytvořil tým našich studentů projekt s názvem „Modrozelená hvězdárna a revitalizace parku s venkovní učebnou“. Tato soutěž je cílena na fondy a dotace Evropské unie, návrh studentského projektu by měl splňovat kritéria získání dotace. Na návrhu celého projektu pracoval tým složený z Kateřiny Procházkové, Natalie Krejčíkové, Šárky Hromádkové a vedoucího Dominika Zábranského.

26. 5. 2023 Projekty a mezinárodní akce Soutěže a úspěchy

« Předchozí 1 2 3 16 Následující »
Icons made by Freepik from www.flaticon.com