Instagram

Tomáš Bořil – Talent Vysočiny 2020 – technický obor

30. 6. 2020 PhDr. Milan Hána štítky: Soutěže a úspěchy Talent Vysočiny

23. 6. 2020 proběhlo v Domě kultury Žďár nad Sázavou vyhlášení výsledků prestižní ceny Talent Vysočiny 2020. V letošním školním roce základní a střední školy nominovaly 135 žáků.

Stalo se již tradicí, že na konci každého školního roku oceňuje Kraj Vysočina nejúspěšnější studenty v těchto oborech: přírodovědném, uměleckém, technickém, humanitním a sportovním.

Z návrhů škol vybere odborná porota 5 nejlepších finalistů za každý obor. V letošním školním roce vybrala porota výjimečně 4 finalisty (humanitní obor – ZŠ/NG) a 7 finalistů (technický obor – SŠ).

Nominace je rozdělena na základní školy (a jim odpovídající ročníky gymnázií) a střední školy.

Každý z nominovaných finalistů získává věcné dary a jednorázové stipendium od Kraje Vysočina. Nositel ceny Talent Vysočiny získává celoroční stipendium.

Odborná porota letos udělila prestižní cenu Talent Vysočiny 2020 v technickém oboru (kategorie ZŠ + nižší stupeň víceletého gymnázia) žákovi naší tercie Tomáši Bořilovi především za úspěchy v soutěži mladých konstruktérů Lego Robot.

V letošním školním roce získalo naše gymnázium nominace v těchto oborech:

Nižší gymnázium:

Vyšší gymnázium:

Podle dlouhodobé statistiky, se kterou seznámil hosty slavnostního večera ředitel organizace Active Mgr. L. Straka, je naše škola s ohledem na počet udělených cen Talent Vysočiny v kategorii „Gymnázia“ v Kraji Vysočina druhá za Gymnáziem Třebíč.

Všem oceněným gratulujeme a zároveň jim přejeme, aby se jim i nadále dařilo v soutěžích, kde excelovali v právě uplynulém školním roce.

 

Fotografie: Active - středisko volného času

Icons made by Freepik from www.flaticon.com