Instagram

Už tam budem? Kvarta v České televizi!

4. 5. 2021 štítky: Soutěže a úspěchy Už tam budem?

12. dubna 2021 se naši studenti zúčastnili natáčení televizní soutěže České televize „Už tam budem“, také známé jako „U6“. Do souboje s dalším týmem byl vyslán tým kvarty složený z kapitána Dominika Zábranského, Tomáše Bořila, Matyáše Procházky, Daniely Balvínové, Šárky Hromádkové a náhradníka Huga Škorpíka.

Abychom na natáčení v pondělí ráno dorazili včas, museli jsme do Ostravy vyrazit již v neděli odpoledne. Zázemí jsme měli v ubytování České televize. Ubytování bylo poměrně hezké, a dokonce i s televizí. Zajímavé bylo, že i když šlo o penzion České televize, tak televizní kanály tam nefungovaly, a když už ano, tak hrály jen německé programy.

Ale nejeli jsme se tam dívat na televizi, ale soutěžit. Proto jsme hned druhé ráno vyrazili přistaveným minibusem na natáčení do prostředí ostravských železáren. Soutěž se skládala jak z vědomostních znalostí, tak i z fyzických dovedností. Na začátku jsme obdrželi téma, na které byla celá soutěž zaměřená. Tímto zajímavým tématem bylo „vesmírné počasí“. Nabití energií jsme se vydali druhému týmu čelem vpřed. S druhým týmem jsme svedli spoustu soutěží, a to přes odpovídání na těžké otázky až po lezení v několika metrech nad zemí na provazech. Do celé soutěže jsme každý dali všechno a úspěšně jsme celou soutěž dotáhli až k vítěznému konci s 86 body proti 10 bodům soupeřova týmu. Za naši výhru jsme obdrželi patřičnou odměnu, jako je nový mobilní telefon nebo láhve a trička s logem pořadu.

Unavení a spokojení jsme se vraceli na naše ubytování přečkat další noc. Celou výhru jsme na pokoji našeho ubytování patřičně oslavili šampusem, samozřejmě dětským. A druhý den jsme se brzy ráno vraceli vlakem do našeho malebného Žďáru.

Za celý tým bych chtěl poděkovat paní učitelce Čížkové za doprovod na celé soutěži a náhradníkovi Hugovi Škorpíkovi, který byl ochoten s námi pro všechny případy jet. Jako kapitán bych samozřejmě chtěl poděkovat celému týmu za tuto velmi úspěšnou soutěž. A vás bych chtěl za celý tým pozvat ke sledování tohoto dílu, který můžete vidět v archivu České televize:

Icons made by Freepik from www.flaticon.com