Instagram

GymZR opět slaví úspěchy v pIšQworkovém klání

2. 12. 2019 Anna Švaňhalová štítky: Soutěže a úspěchy Život na gymnáziu pIšQworky

Tento podzim patřil už 12. ročníku oblíbené soutěže pIšQworky. Studenti našeho gymnázia se stejně jako každý rok zapojili v opravdu hojném počtu. Nejlepší tým s názvem "Pišqvorky Jaromíra Soukupa" nás dokonce reprezentoval i na krajském turnaji.

Do školního kola se přihlásilo 7 týmů z nižšího i vyššího gymnázia. Cílem školního turnaje bylo vybrat 4 nejlepší týmy, které nás budou reprezentovat v turnaji oblastním. Tam se nakonec probojovaly týmy Periodi + H (kvarta – Filip Němec, Stanislav Pelikán, Petr Pelikán, Luboš Laštovička, Tereza Odehnalová), Tranzistoři (kvinta – Marek Budzinski, Viktor Svoboda, Lucie Potocká, Vít Vinopal, Vendula Peňázová), TK (Tým KVARTA) (kvarta – Jakub Mašek, Šimon Štohanzl, Samuel Štohanzl, Roman Večeřa, Petr Pařízek) a Pišqvorky Jaromíra Soukupa (tercie – Dominik Zábranský, Hugo Škorpík, Matyáš Procházka, Tomáš Bořil, Petr Budzińsky). Oblastní kolo se konalo 12. listopadu v prostorách naší školy. Všechny týmy odhodlaně bojovaly, a zasloužily si tak postup do play-off. V konkurenci silných a zkušenějších týmů nakonec obsadili 3. a zároveň poslední postupové místo kluci z týmu Piškvorky Jaromíra Soukupa. Čtvrté místo patřilo kvartánům z týmu Periodi + H, TK a Tranzistoři skončili na skvělém 5.-6. místě.

Krajský turnaj proběhl ve středu 27. listopadu na v Jihlavě. Naši terciáni byli nejmladším zúčastněným týmem. Mezi jejich soupeři byli i účastníci loňského celorepublikového finále. I přes statečný boj nakonec silné konkurenci nestačili a z turnaje se tak odvezli 9.-11. místo. Zúčastněným týmům gratulujeme ke skvělým výsledkům!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com