Instagram

Pětice našich míří do krajského kola Zeměpisné olympiády

9. 3. 2021 Mgr. Roman Veselský štítky: Zeměpis Soutěže a úspěchy

V online okresním kole Zeměpisné olympiády se nám zadařilo a pět našich nejúspěšnějších studentů bude z pohodlí svého domova řešit i kolo krajské.

Zeměpisná olympiáda, podobně jako ostatní soutěže, zažívá letos významnou změnu v přesunu z prezenční formy do distanční. Do každé kategorie okresního kola jsme vyslali tři naše nejúspěšnější studenty z kola školního a výsledky se dostavily.

Na pomyslných stupních vítězů stanulo hned pět našich studentů. Posbírali jsme medaile od bronzových až po zlaté.

V kategorii nejmladších gymnaziálních studentů obsadil Roman Pohanka 3. místo se ziskem 84,5 bodu, když za prvním místem zaostal o pouhý bod a půl. Okresní kategorii B kraloval Matěj Klíma ze sekundy se solidním náskokem 7 bodů na druhou příčku. I v kategorii C jsme obsadili zlatou příčku. Petr Musil z tercie zvítězil s neuvěřitelným výkonem 95,5 bodů ze sta. Z kategorie nejstarších nám do krajského kola postupují hned dva studenti: Jakub Mašek (kvinta) ze stříbrné pozice a Lukáš Trecha (sexta) z bronzové.

Všem medailistům blahopřejeme k postupu. Jim i všem ostatním studentům děkujeme za účast v okresním kole a výtečnou reprezentaci školy.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com