Instagram

Zlaté medaile pro mladší žákyně v krajském kole přespolního běhu

15. 11. 2021 Mgr. Jana Mazlová štítky: Soutěže a úspěchy Sport

Skvělé výkony, bojovnost a týmový duch! Přesně tohle vystihuje družstvo dívek z primy a sekundy, které reprezentovalo naši školu v přespolním běhu v Areálu Martina Koukala ve Žďáře nad Sázavou dne 14. 10. 2021.

Mia Špačková, Marta Papoušková, Veronika Formanová, Veronika Kozárová, Eliška Hemzová a Ema Škorpíková.

To jsou nadějné běžkyně, které se s nástrahami tratě dlouhé 1 500 m vypořádaly v obou závodech ze všech nejlépe. Postup si zajistily 1. místem již v kole okresním (6. 10. 2021). Do soutěže družstev se vždy započítávají výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků. Zde obsadila Mia 3., Marta 4. a Veronika Formanová 6. místo.

V krajském kole se svých soupeřek dívky opravdu nezalekly a po kvalitním rozběhání a rozcvičení nastoupily s velkým odhodláním na start. Výborné běžecké výkony podpořené velkou motivací přinesly úspěch v podobě vítězství. Zlepšení bylo patrné také ve výkonech jednotlivců – Mia zvítězila, Marta byla 2. a Veronika Formanová doběhla na 4.místě.

Radost družstva na stupních vítězů byla obrovská! Škoda jen, že dívky nemohly postoupit dále do kola republikového. Zde ministerstvo školství kategorie mladších žákyň a žáků bohužel nepodpořilo.

Do krajského kola postoupila z kola okresního ještě další dvě družstva.

Starší žákyně měly tým složený z tercie a kvarty. Na trati 1 500 m startovaly ve složení Tereza Ptáčková, Eliška Baďurová, Zoja Pelikánová, Anna Rusnáková a Klára Pohanková. V okresním kole byly dívky stříbrné, v krajském kole obsadily v silné konkurenci 5. místo.

Chlapci běželi náročný závod na trati dlouhé 5 km v kategorii VI. H. Družstvo startovalo ve složení David Danihel, Krištof Poul, Dominik Zábranský, František Beran a Matěj Nepraš. Po velmi vyrovnaných výkonech skončil tým v součtu kategorií V.H a VI. H na 7. místě.

Fotografie z okresního i krajského kola od pořadatele závodu naleznete na zde:

Děkujeme všem běžkyním a běžcům za skvělou reprezentaci naší školy!

Přejeme jim pevné zdraví a spoustu s radostí naběhaných kilometrů.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com