Instagram

Stříbrná medaile z republikového finále v přespolním běhu

3. 11. 2023 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Sport

Výborné běžecké kvality potvrdily i v letošním školním roce studentky tercie a kvarty, které si vítězstvími v okresním a krajském kole vybojovaly přímý postup do republikového finále. Finále se konalo 25. října v lyžařském areálu Martina Koukala u Pilské nádrže, v kategorii IV se ho zúčastnilo 14 šestičlenných týmů z celé České republiky. Na start se postavilo celkem 82 závodnic, které bojovaly na trati 1500 m.

Družstvo ve složení Veronika Formanová, Mia Špačková, Marta Papoušková, Klára Fialová, Eliška Hemzová a Ema Škorpíková vybojovalo v silné konkurenci sportovních škol výborné 2. místo. Veronika Formanová z tercie si doběhla druhým nejlepším časem 0:05:44 pro stříbrnou medaili mezi jednotlivci.

Republikového finále na trati 4000 m se zúčastnilo i družstvo chlapců kategorie VI ve složení Kryštof Poul, Březina, Eduard Šimon, Matěj Hansl a Vojtěch Barták, které skončilo na celkovém 6. místě.

V okresním kole vybojovalo 2. místo i družstvo dívek kategorie V (Tereza Ptáčková, Dominika Hadová, Eliška Baďurová, Barbora Slámová, Eliška Strnadová a Stela Balcarová), které pak v krajském kole obsadilo 6. místo. Starší dívky závodily na trati 3000 m.

Do závodu kvůli nemoci a zranění bohužel nenastoupili Veronika Kozárová a Vojtěch Koňařík, kteří se svými výkony podíleli na postupu z okresního a krajského kola.

Všem běžcům a běžkyním gratulujeme k výborným výsledků a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho gymnázia.

Foto: Active Žďár

Icons made by Freepik from www.flaticon.com