Instagram

Republikové finále SŠ ve florbalu

11. 6. 2017 štítky: Soutěže a úspěchy Sport

Ve dnech 24. – 25. dubna 2017 se ve Sportovní hale v Jindřichově Hradci konalo republikové finále ve florbalu středních škol. Naše florbalistky se umístily na celkovém pátém místě.

Družstvo hrálo ve složení: Alžběta Holá 4.A, Eliška Růžičková 4.B, Tereza Kolouchová 4.B, Kateřina Holemářová, Sabina Peřinová, Petra Bílková, Šárka Zástěrová Sx, Lucie Krajícová, Michaela Křížová Kt, Daniela Horváthová 2.A.

Na turnaj odjížděl náš tým značně oslaben. V průběhu kvalifikačních kol se zranily klíčové střelkyně Martina Ušáková a Simona Pálková, chyběla také Klára Nechanická. Bylo nutné pozměnit sestavu. Bohužel nám moc nepřál ani los. Ve skupině jsme měly Gymnázium Otrokovice a OA Bubeneč Praha. V prvním, pro nás klíčovém zápase jsme neobstály. Gymnázium Otrokovice nás porazilo 3:0. Na jejich výhře se nejvíce podílela Barbora Husková, která momentálně působí v juniorské reprezentaci. Ve druhém zápase jsme měly možnost poměřit síly s dívkami, hrajícími za týmy Herbadent Praha nebo Tatran Střešovice. V první třetině se hráčky statečně držely a skóre bylo nerozhodné 1:1. Poté už nám došly síly a utkání skončilo poměrem 5:1 pro hráčky z OA Bubeneč Praha.

Druhý den jsme se střetly s domácím týmem OA Jindřichův Hradec. Výhrou 2:0 získal náš tým pěkné páté místo.

Věřím, že to pro všechny z nás byla velká zkušenost. A doufám, že se nám povede takového úspěchu dosáhnout i v následujících letech.

Velký díky patří celému týmu, který nebyl zrovna nabitý dlouholetými hráčkami, ale dokázal vše vybojovat srdíčkem a to je ve sportu vždy nejdůležitější! Dále pak nesmíme zapomenout na naši skvělou kapitánku Bětku Holou, která byla neskutečnou oporou a zdrojem pozitivní energie.

A nakonec to největší díky patří úžasné trenérce paní učitelce Mazlové, která s námi prošla celým maratonem a věřila v nás!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com