Instagram

Mladí zdravotníci obsadili v krajském kole 3. místo

11. 6. 2017 Mgr. Jana Mazlová štítky: Soutěže a úspěchy

Ve středu 4. května 2017 se ve Žďáře nad Sázavou v budově Hasičské pojišťovny konalo okresní kolo Soutěže mladých zdravotníků.

Naši školu reprezentovala dvě družstva. Na přípravě obou týmů se podílely studentky kvinty Tereza Havlíková, Kristýna Bukáčková a Karolína Klimešová, které také pomáhaly pořadatelům soutěže. Těmto studentkám patří naše poděkování.

Družstvo ve složení Pavla Prokopová (Kv), Veronika Blažejovská, Pavel Hájek, Barbora Kadlecová a Nela Syslová (T) obsadilo po dlouhém a napínavém boji první místo. Tímto vítězstvím si studenti vybojovali postup do krajského kola soutěže.

Mladší družstvo, které mělo v soutěži premiéru, obsadilo celkově 11. místo. Tento tým soutěžil ve složení: Tereza Mokričková, Petra Suchá, Michaela Prokopová, Eliška Šimkovská, Tereza Odehnalová (P), Hana Sochorová (T). Obě družstva se musela na stanovištích vypořádat se zásahy, kde ošetřovala popáleniny, tepenné krvácení, nebo dokonce oživovala tonoucího. Na dalších stanovištích je čekala obvazová technika a transport raněných.

Krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků se letos konalo 17. 5. v Pelhřimově.
Tým naší školy soutěžil ve stejné sestavě a obsadil pěkné 3. místo. Blahopřejeme!

Děkujeme také absolventkám Gymnázia, Kristýně Ošťádalové a Lucii Bártové, které oba týmy na soutěžích doprovázely.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com