Instagram

Karel Pročka je nejlepší v dějepisu v Kraji Vysočina!

31. 3. 2021 Mgr. Lenka Nováková štítky: Soutěže a úspěchy Dějepis

Po úspěchu v okresním kole pokračuje Karel Pročka, student třetího ročníku, dál ve svém vítězném tažení v Dějepisné olympiádě.

Po 1. místě v okresním kole obhájil svoji zlatou pozici i v kole krajském, které se konalo 18. 3. 2021. Ve své kategorii (II. kategorie – SŠ) skončil v konkurenci dalších 26 účastníků naprosto s přehledem v čele tabulky s 62 body.

I na dějepisnou olympiádu dopadly změny související s online podobou čehokoliv. Distanční podoba soutěže se ale v tomto případě stala spíše výhodou. Vzhledem k tomu, že krajské kolo Dějepisné olympiády, která se v tomto roce věnuje období baroka, bylo zaměřeno především prakticky, mohla být mnohem jednodušeji provedena například interpretace uměleckých děl, a to zvláště obrazů, které by nebylo možné v dostatečném rozlišení vytisknout v klasickém, papírovém zadání. Studenti dokazovali své dovednosti také při práci s dobovými texty, určovali jména světců a jejich atributy, nebo se věnovali výběru architektonických prvků.

Karel Pročka prokázal svým vítězstvím neuvěřitelnou všestrannost a obrovský rozhled, který, jak doufáme, využije i v příštím kole soutěže. Už v květnu ho totiž čeká další „bitva“, a to celostátní kolo Dějepisné olympiády.

To, co se nyní povedlo Karlu Pročkovi, se v budoucnu možná povede i dalšímu z účastníků krajského kola Dějepisné olympiády, Karlu Kolouchovi (tercie). Ten soutěžil prozatím v I. kategorii a získal velice pěkné 11. místo.

Za reprezentaci školy v krajském kole Dějepisné olympiády bychom chtěli poděkovat také Jakubu Hanychovi (2.A), který stejně jako Karel Pročka bojoval ve II. kategorii, kde získal 24. místo.

Všem studentům, kteří se zúčastnili krajského kola Dějepisné olympiády, velmi gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com