Instagram

Ples maturantů 2020

5. 2. 2020 PhDr. Milan Hána štítky: Maturita Život na gymnáziu Ples

Studenty maturitních ročníků čekají na konci studia tři milníky: ples maturantů, maturitní zkouška a přijímací pohovory na vysoké školy. Ples maturantů patří určitě mezi očekávané a oblíbené akce. Letošní proběhne 28. 2. 2020 v Domě kultury Žďár nad Sázavou.

Tradiční Ples maturantů Gymnázia ve Žďáře nad Sázavou proběhne v pátek 28. 2. 2020 v Domě kultury Žďár nad Sázavou. Vstupenka, jak se stalo již tradicí, zachycuje loňské maturanty jak ve slavnostní, tak i plesové náladě.

Letošní maturanti přeberou z rukou třídních profesorů šerpy a od zástupců SRPŠ – Rady rodičů originální grafické listy, které navrhl Mgr. A. Doubek. V letošním roce se mu inspirací stalo quadrivium středověkých studentů, které mělo vést k harmonii osobnosti a životnímu úspěchu. Skládalo se z aritmetiky, geometrie, astronomie a muziky. Pro úplnost připomínáme, že quadriviu předcházelo vždy trivium: gramatika, rétorika a dialektika (logika). Vše umocňuje citát slavné spisovatelky, básnířky, scenáristky, filmové producentky, a aktivistky Mayi Angelou: „Vše ve vesmíru má rytmus. Vše tančí.“

Návštěvníky našeho plesu upozorňujeme na bohatou tombolu („hru o ceny“). Zakoupením výherní obálky a zapojením se do „hry o ceny“ finančně podpoříte studentské aktivity na škole. Zároveň můžete vyhrát i velmi zajímavé ceny.

Děkujeme všem sponzorům (firmám i rodičům) za dary do „hry o ceny“. Seznam sponzorů najdete vyvěšený v předsálí Domu kultury.

Důležitá informace: Na přání maturantů bude sál i balkon do 18.15 hod. uzavřen. V případě dřívějšího příchodu (příjezdu) můžete využít občerstvení ve vestibulu Domu kultury Žďár nad Sázavou.

Začátek plesu: 19.00 hod.

Těšíme se na všechny pozitivně naladěné hosty.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com