Instagram

Za koňmi do východních Čech

26. 6. 2017 Mgr. Lenka Nováková štítky: Vzdělávat se lze v každém věku

Školní výlet je neodmyslitelnou součástí závěru každého školního roku. Dokonce i toho, který nepatří náctiletým, ale účastníkům projektu Vzdělávat se lze v každém věku.

I letos se díky němu mohli naši dospělí studenti vypravit na výpravu, která doplňovala některou z přednášek. Tentokrát jsme se rozhodli věnovat se podrobněji šlechtickému rodu Kinských a jejich největší zálibě – koním.

V pátek 2. června jsme se proto vydali do Chlumce nad Cidlinou, odkud pochází i žďárská větev rodu. Prohlídka města a zvláště zámku, který nese honosný název Karlova koruna, doplnila znalosti o celé rodině a poodhalila i další tajemství šlechticů. A jestliže se nám první část naší cesty velice líbila, ta druhá naprosto předčila naše očekávání. Národní hřebčín Kladruby nad Labem všechny zúčastněné zcela nadchl. Při prohlídce stájí s kladrubskými koňmi jsme nevycházeli z údivu a díky obětavé průvodkyni se mohli setkat i s koňmi, které patří na evropské královské dvory.

Náš školní výlet se i díky krásnému letnímu počasí vydařil a doufáme, že se nám i příští rok podaří vypravit se s našimi „studenty“ na další zajímavá místa Čech a Moravy.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com