Instagram
Studium na gymnáziu a vrcholový sport

Ploutvové plavání nepatří mezi sporty, kterým by česká média věnovala obzvláštní pozornost, ačkoliv v České republice působilo a působí několik oddílů, ve kterých vyrůstají ploutvoví plavci schopní konkurovat těm nejlepším na evropské i světové úrovni. Mezi ně patří i žďárský oddíl Čochtanklub, jehož čtyři členové jsou shodou okolností i současnými studenty Gymnázia Žďár nad Sázavou. Adéla Švomová, Ondřej Hrdina, Matěj Novák a Vojtěch Zedník excelují nejenom v bazénu, zároveň dosahují výborných studijních výsledků. Jak zvládají někdy i dvoufázový trénink a přípravu do školy? Jak vypadá jejich trénink v období pandemie?

26. 4. 2021 Sport

Němčináři i v krajském kole na stupních vítězů. František Troubil postupuje do celostátního kola

Studenti našeho gymnázia František Troubil (kvarta) a Martin Kunc (sexta) navázali na úspěchy našich němčinářů v předchozích ročnících a vybojovali cenné kovy i v krajském kole Olympiády v německém jazyce.

15. 4. 2021 Soutěže a úspěchy Němčina

Němčináři František Troubil a Martin Kunc v okresním kole první

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce proběhlo v letošním školním roce, stejně jako i v jiných předmětech, online formou a skládalo se pouze z ústní části, ve které účastníci museli bez předchozí přípravy reagovat na dotazy poroty a pohovořit zajímavě k vylosovanému tématu. Naši studenti navázali na úspěchy z předchozích ročníků a v obou kategoriích obsadili první dvě místa.

12. 3. 2021 Soutěže a úspěchy Němčina

Němčináři v okrese opět první

Druhý únorový týden proběhla ve Žďáře nad Sázavou a Novém Městě na Moravě okresní kola olympiády v německém jazyce.

21. 2. 2020 Soutěže a úspěchy Němčina

Studentská běžecká štafeta vybojovala postup na prestižní mezinárodní Volkswagen Maraton Praha

Ve středu 10. dubna 2019 se v Jihlavě uskutečnil už 23. ročník Juniorského maratonu. Jedná se o štafetový závod určený pro střední školy, v němž družstvo složené z 10 členů (minimálně tři dívky) musí uběhnout maratonskou trať (42,195 km), každý student tedy zaběhne 4,2 km. Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR.

30. 4. 2019 Soutěže a úspěchy Sport

Němčináři žďárského gymnázia nejlepší v kraji

Stalo se tradicí, že němčináři žďárského gymnázia vozí každoročně medaile z krajského kola Soutěže v německém jazyce. V letošním roce opět potvrdili své konverzační umění a přivezli zlatou a stříbrnou medaili.

13. 3. 2019 Soutěže a úspěchy Němčina

Němčináři našeho gymnázia navázali na výborné výsledky z předešlých ročníků a v obou věkových kategoriích opět vybojovali první místa, a tím i postup do krajského kola, které se bude konat 25. února v Jihlavě.

18. 2. 2019 Soutěže a úspěchy Němčina

Advent na GYMZR (doplněny fotografie z Vánoční akademie)

V adventním čase se uskutečnilo několik tradičních akcí: studenti septimy zajistili Mikuláše, anděly a čerty i zpívání koled, poslední školní den se konala v sokolovně akademie.

22. 12. 2018 Školní sbor Život na gymnáziu

Depeše z Kantábrie

Ve Španělsku proběhla první studentská konference nového projektu "21st Century Skills Exploring Cultural Heritage" z programu Erasmus+. Do Lareda odcestovalo 6 studentů kvinty v doprovodu dvou učitelů.

13. 11. 2018 Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě 21st Century Skills Exploring Cultural Heritage

Ve čtvrtek 26. 4. 2018 se v Jihlavě uskutečnil už 22. ročník Juniorského maratonu. Jedná se o štafetový závod určený pro střední školy, v němž družstvo složené z 10 členů (minimálně tři dívky) musí uběhnout maratonskou trať (42,125 km), každý student tedy zaběhne 4,2 km.