Instagram

Cena Talent Vysočiny pro rok 2021 putuje Františku Troubilovi z Gymnázia Žďár nad Sázavou

6. 9. 2021 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Talent Vysočiny

Cena Talent Vysočiny je každoročně udělována v pěti kategoriích talentovaným žákům základních a středních škol Kraje Vysočina, kteří dosáhli významných úspěchů v celostátních i mezinárodních vědomostních, uměleckých nebo sportovních soutěžích. Žďárské gymnázium nominovalo v loňském školním roce hned několik studentů a studentek, z nichž se František Troubil a Karel Pročka dostali do užšího výběru pěti nejlepších ve své kategorii. Prvně jmenovaný v kategorii Humanitní obor základní školy zvítězil.

František Troubil po vítězstvích v okresním a krajském kole Olympiády v německém jazyce reprezentoval žďárské gymnázium a celý Kraj Vysočina v republikovém finále, které proběhlo online formou a ve kterém poměřil své jazykové dovednosti s nejlepšími němčináři všech krajů České republiky v kategorii IIB (studenti kvarty a víceletých gymnázií). Bylo z toho výborné 5. místo.

Student loňského třetího ročníku Karel Pročka uspěl na celostátní úrovni hned ve dvou soutěžích. V dějepisné olympiádě po 1. místě v krajském kole obsadil 18. místo v kole ústředním. V soutěži SOČ (Středoškolská odborná činnost) skončil s prací na téma Terénní průzkum středověkého montánního komplexu Havírna u Štěpánova nad Svratkou v celostátním kole v kategorii Geologie a geografie na výborném 2. místě.

Další fotografie: https://activezdar.rajce.idnes.cz/Talent_2021/

Icons made by Freepik from www.flaticon.com