Instagram

Němčinář František Troubil se v celostátním finále umístil na výborném 5. místě

17. 6. 2021 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Němčina

V měsíci květnu reprezentoval student kvarty František Troubil naši školu a celý Kraj Vysočina v ústředním kole, které opět proběhlo online formou a ve kterém si poměřili své jazykové dovednosti nejlepší němčináři jednotlivých krajů celé republiky v kategorii IIB (studenti tercie a kvarty víceletých gymnázií). Bylo z toho vynikající 5. místo. Jak soutěž probíhala? Co bylo pro něj nejtěžší? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v krátkém rozhovoru s republikovým finalistou.

Jakou formou ústřední kolo probíhalo?

Ústřední kolo probíhalo, stejně jako ostatní kola, distančně. Celý můj výstup trval přibližně 10 minut. Během této doby jsem prezentoval svou předem připravenou prezentaci na téma "Můj nový svátek" a následně na toto téma hovořil s porotou, kde byl i rodilý mluvčí.

Co bylo v průběhu soutěže nejtěžší? Co tě třeba překvapilo?

Nejtěžší byla rozhodně příprava na soutěž. Nepříjemné bylo také čekání na okamžik, kdy jsem měl vystoupit. Na druhou stranu mě překvapilo, jak rychle dokáže těch 10 minut uplynout. Chtěl jsem si ještě povídat ?.

Jak hodnotíš svou zkušenost?

Určitě to beru jako dobrou přípravu na ústní zkoušky, které mě v budoucnu čekají. Také jsem přípravou nabyl spoustu znalostí němčiny, které bych se ve škole naučil až za dlouho.

Jaké máš další plány s němčinou?

Rozhodně plánuji studovat němčinu na gymnáziu do konce studia. Možná budu z němčiny i maturovat, přijde mi logičtější než angličtina. Další studium němčiny na VŠ ale zatím neplánuji. Snad nebudu mít v budoucnu potíže mluvit německy.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com