Instagram

Byli jsme ve Vídni

21. 11. 2022 Mgr. Klára Ptáčková fotografie: Mgr. Lucie Troubilová Šenkýřová štítky: Němčina Exkurze

Po tříleté covidové pauze vyrazilo 50 němčinářů z vyšších ročníků na tradiční předvánoční návštěvu Vídně. Tentokráte jsme strávili v rakouské metropoli dva dny, abychom si prohlédli nejenom centrum hlavního města Rakouska, ale měli dostatek času na prohlídku jednotlivých památek.

Co jsme všechno viděli?

Po brzkém ranním odjezdu ze Žďáru nás hned ve čtvrtek dopoledne čekala komentovaná prohlídka honosné letní rezidence Habsburků v Schönbrunnu, poté jsme se prošli historickým centrem a vyjeli na jednu z věží chrámu svatého Štěpána (Stephansdom). Zde jsme se pokochali výhledem a obdivovali největší zvon Pummerin.

Vídeňský Hofburg je jeden z největších palácových komplexů na světě a my jsme zamířili do jedné z jeho částí, kde se nachází Museum císařovny Sisi, které se zaměřuje na autentické přiblížení života proslulé rakousko-uherské císařovny Alžběty.  

Páteční den byl díky slunnému počasí ideální na návštěvu Dunajského ostrova (Donauinsel). Zde se nachází jedno ze čtyř sídel OSN na světě a moderní komplex budov zvaný UNO City opravdu stojí za shlédnutí. Nás čekala prohlídka, během které jsme se mohli podívat do jednacího sálu a dozvěděli jsme se, čím konkrétně se OSN ve Vídni zabývá. Dopolední program jsme zakončili výjezdem na nejvyšší budovou ve Vídni 252 m vysoký Donauturm, kde se nachází otáčivá restaurace, interaktivní panoramatické obrazovky a ten nejlepší pohled na Vídeň. Naši návštěvu jsme zakončili prohlídkou barokního zámečku Belvedere, který je domovem jedné z nejcennějších sbírek Rakouska s klíčovými díly Gustava Klimta. Srdcem sbírky je samozřejmě věhlasný „Polibek“.  

Krátký rozchod v centru, nákupy dárků a suvenýrů a na shledanou příští rok.

  

Icons made by Freepik from www.flaticon.com