Instagram

B2 na gymnáziu? Kein Problem?

8. 9. 2022 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Němčina

Každý rok najdou někteří maturanti ve svém nabitém programu čas a rozhodnou se zúročit své jazykové dovednosti získané na gymnáziu složením mezinárodně uznávané zkoušky Zertifikat-Deutsch B2. Nejedná se přitom o budoucí studenty germanistiky, ale o studenty, kteří chtějí doložit své pokročilé znalosti německého jazyka při studiu v Německu nebo při ucházení se o pracovní místo.

V loňském školním roce získaly oficiální a mezinárodně uznávaný certifikát Berenika Gruntová (UP Olomouc – obor fyzioterapie) a Silvie Koudelová (MUNI - obor teorie interaktivních médií), v roce 2021 zkoušku úspěšně zvládli Adéla Stárková (Právnická fakulta MUNI), Tadeáš Bukáček (Fakulta mezinárodních vztahů VŠE Praha) a Matěj Novák (Lékařská fakulta MUNI).

Goethe-Zertifikat B2 je zkouška z němčiny pro mládež i dospělé. Tato zkouška dokládá pokročilou jazykovou úroveň a odpovídá čtvrtému stupni šestistupňové kompetenční škály Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR). Šikovní a pracovití němčináři našeho gymnázia, ochotní věnovat část volného času přípravě, jsou schopni certifikát úspěšně zvládnou.

Doufáme, že i v příštích letech bude pro mnohé samozřejmostí nejenom FCE nebo CAE z angličtiny, ale i zkouška na úrovni B2 z druhého cizího jazyka.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com