Instagram
Úspěchy v okresním kole Fyzikální olympiády NG

Úspěchy v okresním kole Fyzikální olympiády NG

Mladší studenti našeho gymnázia se v pátek 23. 3. 2022 zúčastnili okresního kola Fyzikální olympiády v kategorii F, E.

20. 4. 2022 Fyzika Soutěže a úspěchy

Stříbro pro němčináře

Stříbro pro němčináře

24. a 25. března se konalo okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. V kategorii II.B se na druhém místě umístil Petr Musil, na třetím místě Petra Vopršalová, oba jsou žáci kvarty. V kategorii III. A se na druhé místě umístila Adéla Koutná (sexta), na pátém místě Martin Kunc (septima).

19. 4. 2022 Soutěže a úspěchy Němčina

Aprílový turnaj florbalistek

Aprílový turnaj florbalistek

V pátek 1. 4. se dívčí tým pod vedením paní učitelky Mazlové zúčastnil florbalového turnaje v hale na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Šlo o přátelské utkání středních škol. Hlavním pořadatelem byl pan učitel Bubák, který měl na starost dva zbylé týmy, a to Biskupské gymnázium (BiGy) a Střední zdravotnickou školu (Zdravku). Na programu byly 3 zápasy o 20minutových poločasech.

19. 4. 2022 Soutěže a úspěchy Sport

Znáte svou Vysočinu?

Znáte svou Vysočinu?

Po dvouleté pauze se opět konala soutěž „Poznej Vysočinu“. Studenti tercie a kvarty absolvovali školní kolo a dva nejlepší z nich odjeli obhajovat své znalosti do kraje. To, že svůj region znají velmi dobře, potvrdili Michaela Urbánková z tercie a Štěpán Synek z kvarty.

11. 4. 2022 Soutěže a úspěchy

Certifikáty FCE a CAE má více než třetina maturantů!

Certifikáty FCE a CAE má více než třetina maturantů!

Gymnázium Žďár nad Sázavou je partnerskou školou Cambridge P.A.R.K., autorizovaného centra pro pořádání prestižních mezinárodně uznávaných jazykových zkoušek Cambridge English. Toto partnerství přináší studentům gymnázia možnost být pravidelně informováni o podmínkách a termínech jazykových zkoušek a opravňuje je i využít finančního zvýhodnění při jejich skládání.

8. 4. 2022 Angličtina

Maturitní ples 2022

Maturitní ples 2022

S potěšením si dovolujeme oznámit, že po dvouleté odmlce se bude konat Maturitní ples našich nejstarších studentů. I když jsme plánovaný únorový termín museli posunout na 8. duben, nic to nemění na tom, že se na tuto tradiční oslavu maturantů, učitelů, mládí a tance všichni moc těšíme.

6. 4. 2022 Ples

Naši studenti v krajském kole Ekonomické olympiády

Naši studenti v krajském kole Ekonomické olympiády

V únoru se trojice studentů ve složení Matyáš Procházka, Daniel Kutra a Robin Řádek zúčastnili krajského kola Ekonomické olympiády. V celkové konkurenci 43 účastníků se naši studenti rozhodně neztratili.

21. 3. 2022 Soutěže a úspěchy Základy společenských věd

Dny hispánské kultury 2022

Dny hispánské kultury 2022

Ve dnech 15. 3.–20. 3. budeme spolu se španělštináři pořádat festival Dny hispánské kultury, který jsme bohužel před dvěma lety museli zrušit kvůli pandemii.

3. 3. 2022 Španělština

Studenti studentům

Studenti studentům

V pátek 11. 2. 2022 u nás ve škole proběhla akce Studenti studentům. Bývalí studenti GymZR si připravili krátkou přednášku o svých studijních oborech. Měli jsme možnost potkat studenty medicíny, učitelství, farmacie, stomatologie, práv a mnoho dalších. Vyslechli jsme si spoustu zajímavých informací, rad a osobních zkušeností.

21. 2. 2022 Rada studentů Život na gymnáziu

Dny otevřených dveří 2022

Dny otevřených dveří 2022

Ve dnech 21. a 22. ledna se na naší škole konaly Dny otevřených dveří. Během těchto dvou dnů se přišlo na gymnázium podívat asi 450 lidí, za což jsme v této době velmi vděční. Ti, kteří přišli, rozhodně nelitovali. Návštěvníci, kterým byla otevřena celá škola od posilovny až po Badatelské centrum, se mohli se na cokoli zeptat jak učitelů, tak i současných studentů, kteří se na dnech otevřených dveří ve velké míře také podíleli. Navíc měli možnost zhlédnout anglické představení kvarty, dát si něco dobrého v literární kavárně a také se zúčastnit celoškolní soutěže, na jejímž konci získali drobnou „GymZRáckou“ odměnu.

26. 1. 2022 Dny otevřených dveří

Icons made by Freepik from www.flaticon.com