Instagram

Certifikáty FCE a CAE má více než třetina maturantů!

8. 4. 2022 Mgr. Dana Denková štítky: Angličtina

Gymnázium Žďár nad Sázavou je partnerskou školou Cambridge P.A.R.K., autorizovaného centra pro pořádání prestižních mezinárodně uznávaných jazykových zkoušek Cambridge English. Toto partnerství přináší studentům gymnázia možnost být pravidelně informováni o podmínkách a termínech jazykových zkoušek a opravňuje je i využít finančního zvýhodnění při jejich skládání.

Naše gymnázium připravuje studenty na složení těchto zkoušek ve dvouletých seminářích FCE a CAE. V letošním školním roce byl zájem o získání certifikátů tak veliký, že se nám podařilo zprostředkovat studentům možnost hromadně absolvovat zkoušku v prostorách našeho gymnázia, tedy v domácím prostředí. Většina kandidátů této možnosti využila.

Velmi nás těší, že úspěšnost našich studentů při skládání mezinárodních jazykových zkoušek byla stoprocentní. Certifikátem se může pochlubit více než třetina studentů současného čtvrtého ročníku, celkově 32 studentů, přičemž 10 CAE a 22 FCE. Studenti jsou oprávněni nahradit tímto certifikátem maturitní písemnou práci a ústní zkoušku z anglického jazyka.

Všem srdečně gratulujeme!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com