Instagram

Aprílový turnaj florbalistek

19. 4. 2022 Veronika Buchtová štítky: Soutěže a úspěchy Sport

V pátek 1. 4. se dívčí tým pod vedením paní učitelky Mazlové zúčastnil florbalového turnaje v hale na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Šlo o přátelské utkání středních škol. Hlavním pořadatelem byl pan učitel Bubák, který měl na starost dva zbylé týmy, a to Biskupské gymnázium (BiGy) a Střední zdravotnickou školu (Zdravku). Na programu byly 3 zápasy o 20minutových poločasech.

Za náš zelený tým hrály: Verča Buchtová, Jíťa Staňková, Áďa Stupková, Alča Doležalová, Domča Hadová. Elle Štěpánková, Janča Inwaldová, Janča Štolová, Lucka Braunová, Zara Honková a Šárka Hromádková a do brány se postavila Emma Pálková. Rozhodčími byli Tomáš Zeisel a Vojtěch Kadlec z našeho gymnázia.

Zdravka – BiGy

Zdravka vedla od samého začátku a až při stavu 4:0 se tým BiGy zmohl na první gól. Nebylo to ale moc platné. První utkání Zdravka – BiGy skončilo 7:2 ve prospěch Zdravky. 

Jako druhé jsme přišly na řadu my. Vymyslely jsme si pokřik: „GymZR barva zelená, hurá Janča Mazlová!“ Paní učitelka se zkušeně postavila na střídačku a podporovala nás během utkání se Zdravkou.

GymZR – Zdravka

Síly byly vyrovnané, obě strany prováděly kvalitní práci jak v obraně, tak v útoku. Velká poklona patří Emmě, která vychytala mnoho nebezpečných střel. Utkání skončilo remízou 4:4 a následovaly nájezdy. Jako první šla do akce Domča a vstřelila krásný gól do horního rohu, protihráčka též vstřelila gól. Jako druhá se představila Áďa, ale brankářka bohužel odhalila její plány a střelu vychytala. Totéž se podařilo i naší Emmě s protihráčkou. Poslední šla kapitánka Verča a vstřelila branku, taktéž ale i soupeřka. Vyrovnáno, nastala rychlá smrt. Dle slov rozhodčího Toma Zeisela: „Nedáš, končíš!“ Verča byla tedy vyslána týmem do druhého kola, avšak neuspěla. Soupeřka ano, takže Zdravka těsně zvítězila.

GymZR – BiGy

Ještě udýchané jsme rozehrály poslední zápas dne. V prvním poločase jsme okusily vyloučení na 2 minuty za špatné střídání a bohužel se soupeřky v přesilovce prosadily na 1:1. Děvčata z BiGy předváděla zkušenou práci, a i když jsme měly po prvním poločase navrch (2:1), v druhé půlce se karta obrátila a minutu před koncem byl stav 4:2 pro BiGy. Deset sekund před koncem utkání vstřelila skvělou branku Jíťa a snížila tak na konečné 3:4.

 

Výsledné pořadí vypadalo následovně:

1. Zdravka 2+0 (6)

2. BiGy 1+1 (-4)

3. GymZR 0+2 (-2)        (tým; výhra + prohra; gólové skóre)

I přes to, že jsme skončili poslední, jsme si tento den velmi užily, poznaly nové kamarádky a nasmály jsme se. Děkujeme, že jsme se mohly zúčastnit. Za odměnu jsme obdržely diplom a něco sladkého na zub. Těšíme se na další společné akce.

Sportu zdar!

Veronika Buchtová, 4.B

Icons made by Freepik from www.flaticon.com