Instagram

Dny hispánské kultury 2022

3. 3. 2022 Mgr. Lenka Formanová štítky: Španělština

Ve dnech 15. 3.–20. 3. budeme spolu se španělštináři pořádat festival Dny hispánské kultury, který jsme bohužel před dvěma lety museli zrušit kvůli pandemii.

Do výstavních prostor Staré radnice jsme nainstalovali obrazy španělských umělců, výstava je přístupná od 1. 3. po celý měsíc březen.

Slavnostní vernisáž těchto obrazů se bude konat v úterý 15. 3. v 17:00 a otevře ji velvyslanec Španělska Ángel Losada a atašé za školství Amaya Cal Linares. Kromě dobrého vína z Lednice a rautu nabídneme koncert flamenka uskupení Petra Víta, brněnského kytaristy a skladatele, jehož doprovodí profesionální tanečnice Veronica Vítová.

Z umělců přijede do našeho města Jaume Marzal Canós, dále pak profesor Pavel Štěpánek, kunshistorik, nositel Řádu Isabely Kastilské, Matěj Ptaszek, bluessman a profesionální hráč na foukací harmoniku, a jiní.

S těmito hosty se následující dopoledne ve středu 16. 3. uvidíme v prostorách našeho gymnázia. Jaume Marzal povede pro zájemce výtvarnou dílnu, Pavel Štěpánek bude přednášet o španělském dědictví v Praze, Matěj Ptaszek o Kolumbii.

Bývalé studentky gymnázia Markéta Gregorová a Barbora Klapalová povypráví o svých zkušenostech s programem Erasmus, který využily na cesty a studia v hispánském světě (Mexiko, Kolumbie, Andalusie). Přednáška pro studenty i veřejnost bude ve čtvrtek 17. 3. od 15:30 v aule gymnázia.

Zveme vás dále na páteční koncert Peruánce Vláda Urlicha v Městském divadle (18. 3., začátek v 19 h). Před koncertem andské hudby se můžete účastnit vernisáže fotografií Barvy a tváře Kuby redaktorky Dáši Kubíkové.

V sobotu otevřeme kurzy pro zájemce o španělštinu. Mohou se hlásit jak začátečníci, tak i lehce pokročilí zájemci na email [email protected].

Festival symbolicky zakončíme během ve žďárských ulicích s býkem. Sraz běžců je před vchodem gymnázia v 10:00. Budeme se moc těšit na vaši účast!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com