Instagram
Tom Sawyer a Robin Hood v primě

Tom Sawyer a Robin Hood v primě

V průběhu letošního června měli žáci primy možnost si v hodinách angličtiny vytvořit scénář a zahrát anglické divadlo pro spolužáky. Sami účinkující popisují zkušenost následovně.

4. 7. 2022 Angličtina Divadlo

Tvořivý projekt

Tvořivý projekt

Studenti 2.A si poslední školní den vyzkoušeli zdobení keramických hrnečků pod vedením paní Báry Štěpánkové, která má svoji dílnu ve Žďáru 2. Paní výtvarnice vypálenou keramiku nedávno předala studentům a pochválila je za pečlivost a nápadité náměty. Hrnečky jsou nejen pěkné, ale jsou také důkazem, že lidská vynalézavost dokáže proměnit obyčejnou hlínu v krásný, užitečný a ekologický předmět.

1. 10. 2021 Výtvarná výchova

Výstava Matěje Ubra

Výstava Matěje Ubra

Každý, kdo se chce potěšit uprostřed zimy pohledem na svěží květy, šťavnaté ovoce plné barev a hry světel a stínů v krajině, může navštívit již druhou výstavu Matěje Ubra na našem gymnáziu.

22. 1. 2020 Výstavy Výtvarná výchova

Raku pro radost

Raku pro radost

Na začátku října navštívili naše gymnázium výtvarníci keramici Michal Plíhal a Jan Jánský, kteří připravili pro 30 studentů z 1.A vypalování keramiky raku.

17. 10. 2019 Výtvarná výchova

Vítězná trojice ve výtvarné soutěži

Vítězná trojice ve výtvarné soutěži

Iniciativa Žijeme Žďárem ve spolupráci s městskými architekty Mgr. Ing. Lucií Radilovou DiS. a Ing. arch. Zbyňkem Ryškou pod záštitou starosty města Ing. Martinem Mrkosem, ACCA vyhlásila výtvarně-rozhlasovou soutěž Jsme nad Sázavou v rámci projektu Živé proStory.

13. 6. 2019 Soutěže a úspěchy Výtvarná výchova

Icons made by Freepik from www.flaticon.com