Instagram

Tom Sawyer a Robin Hood v primě

4. 7. 2022 Michaela Padalíková Michaela Kubíková fotografie: Mgr. Hana Ruberová Mgr. Vladimíra Chlubnová Tomáš Pazour štítky: Angličtina Divadlo

V průběhu letošního června měli žáci primy možnost si v hodinách angličtiny vytvořit scénář a zahrát anglické divadlo pro spolužáky. Sami účinkující popisují zkušenost následovně.

Dne 9. 6. 2022 hrála první skupina angličtiny divadlo podle příběhů Toma Sawyera pro druhou skupinu. Ze začátku byla příprava náročná kvůli předělávání scénářů. Jakmile se scénáře dokončily, příprava už byla snazší. Sami jsme si vytvářeli kulisy a kostýmy ve výtvarných výchovách nebo doma. Velký úspěch u publika měly dívčí postavy ztvárněné chlapci. Většina herců si divadlo užila.

Zpětné vazby herců první skupiny:

 

Dne 23. 6. 2022 hrála druhá skupina angličtiny divadlo dle příběhu Robina Hooda pro první skupinu. Scénáře sestavovali vypravěči nebo další členové skupinek a poté je paní učitelka opravila. Hned se začalo nacvičovat. Prvních pár zkoušek se všichni seznamovali se svým textem a příběhem. Během několika dní už jsme nacvičovali celý příběh. Jelikož nebylo tolik času, jak bychom si představovali, bylo zde pár detailů, které jsme potřebovali doladit. Ale divadlo se nám ve výsledku velmi líbilo.

Názory herců druhého divadla:

 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com