Instagram

Anička Šotolová se podívá do Anglie

26. 3. 2019 Mgr. Roman Veselský štítky: Zeměpis Cestujeme po Evropě Angličtina Soutěže a úspěchy

Uprostřed března vyvrcholila dlouhodobá soutěž „S Vysočinou do Evropy“. Z takřka tříset účastníků letošního ročníku se do finálové třicítky probojovala šestice našich studentů.

Jednalo se o trio ze 3.B (Anna KrpatováLenka Musílková a Nicola Pácalová), duo ze septimy (Jakub Juračka a Václav Novák) a Anna Šotolová z kvinty. Do Jihlavy nás doprovodily výherkyně minulého ročníku Anna Švaňhalová a Lucie Voráčková, které v úvodu soutěžního dne prezentovaly fotografie a videa ze svého pobytu na Britských ostrovech z minulého léta.

Naši studenti nejdříve vytvořili powerpointové prezentace o Kraji Vysočina v anglické mutaci a poté nastudovali fakta o našem regionu, aby mohli poměřit síly se svými vrstevníky z dalších škol kraje. A zajímá vás, jak to dopadlo?

Po napsání testíčku nám do superfinálové desítky postoupil Vašek Novák a Anička Šotolová. Měli jsme se tak možnost pokochat pohledem na jejich prezentace a poslechem jejich povídání ve vybroušené britské angličtině. Jejich výkony bezesporu patřily k těm nejvydařenějším. Díky tomu Václav obsadil čtvrté místo a domů si odvezl vytoužený notebook. Anička dokonce místo třetí, které jí zajistilo letenku do Anglie na letní čtrnáctidenní jazykový pobyt.

Anička se již díky hlavní výhře nemůže příští rok soutěže účastnit. Ostatní však jednohlasně sdělili, že se i ve čtvrtém ročníku studia do soutěže rádi zapojí a budou mířit na příčky nejvyšší. Držíme palce, ať to vyjde podle plánu!

Fotografie: Deník (Jaroslav Loskot), https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/studenti-predvedli-sve-znalosti-o-vysocine-20190313.html

Icons made by Freepik from www.flaticon.com