Instagram

Jedná se o dvouletý projekt (2018-2020) financovaný Evropskou komisí v rámci programu Erasmus+ KA2. Během tohoto projektu vycestuje minimálně 18 studentů naší školy do zahraničí. Vždy je budou doprovázet dva vyučující a v rámci mobilit zamíří do španělského Lareda, nizozemského Spijkenisse a bulharského Dobriče. Naším úkolem je taktéž zorganizovat místní konferenci. Její termín je stanoven na začátek října 2019.

Tento projekt je určen pro studenty kvarty a kvinty 2018–2019, tedy pro mladší studenty než jsme v podobných projektech zvyklí. Téma je poměrně široké a podobně jako v projektu Active Reality – Real Activity se zaměříme na ochranu kulturního dědictví. Společným jmenovatelem všech mobilit navíc bude zdokonalování se v dovednostech 21. století.

Doufáme, že tímto našim mladým studentům otevřeme brány do Evropy, a že se rádi zapojí i do projektů, které budou za jejich studia na naší škole následovat. Jsme si jisti, že nabyté zkušenosti zúročí při dalším studiu a nové osobní vazby budou živé i po skončení projektu.

Pozitivní zprávy z předkoronavirové mise

Pozitivní zprávy z předkoronavirové mise

Před příchodem koronavirové epidemie do Evropy se vydal náš školní projektový tým na poslední zahraniční mobilitu v rámci projektu 21CSECH do bulharské Dobriče.

12. 4. 2020 Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě 21st Century Skills Exploring Cultural Heritage

Mise v Nizozemsku

Mise v Nizozemsku

Skupina šesti studentek kvarty a dvou učitelů se vydala do Nizozemska na týdenní misi v rámci mezinárodního projektu 21st Century Skills Exploring Cultural Heritage. Přečtěte si o jejich zážitcích!

17. 4. 2019 Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě 21st Century Skills Exploring Cultural Heritage

Depeše z Kantábrie

Depeše z Kantábrie

Ve Španělsku proběhla první studentská konference nového projektu "21st Century Skills Exploring Cultural Heritage" z programu Erasmus+. Do Lareda odcestovalo 6 studentů kvinty v doprovodu dvou učitelů.

13. 11. 2018 Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě 21st Century Skills Exploring Cultural Heritage

Nové mezinárodní projekty právě startují

Nové mezinárodní projekty právě startují

První týden v říjnu vyrazilo učitelské duo Kondýsková-Veselský na první setkání koordinátorů mezinárodních projektů do nizozemského Spijkenisse.

28. 10. 2018 Projekty a mezinárodní akce 21st Century Skills Exploring Cultural Heritage

Icons made by Freepik from www.flaticon.com