Instagram

Nové mezinárodní projekty právě startují

28. 10. 2018 Mgr. Roman Veselský štítky: Projekty a mezinárodní akce 21st Century Skills Exploring Cultural Heritage

První týden v říjnu vyrazilo učitelské duo Kondýsková-Veselský na první setkání koordinátorů mezinárodních projektů do nizozemského Spijkenisse.

Konkrétně se jednalo o projekt „21st Century Skills Exploring Cultural Heritage“. Zde setkání hostila místní střední škola OSG De Ring van Putten, na níž působí hlavní koordinátor projektu pan Hilgo Wempe.

Na mítinku samozřejmě nechyběli ani kolegové z ostatních partnerských škol. Jmenovitě Pablo Fernandéz ze španělského Lareda a Mimi Dimová z bulharského Dobriče. Je krásné zjištění, že svět je tak maličký. Totiž Pablo Fernandéz pro nás není žádná neznámá. S tímto kolegou jsme měli možnost již v mezinárodních vodách spolupracovat, a to na projektu „Recognizing Influences, Inspiring Future“, který probíhal v letech 2008-2011.

Během této pětidenní akce jsme nejenom tvrdě pracovali na detailním plánu celého dvouletého projektu, ale organizátoři nám ukázali i pár atraktivních míst ve své zemi. Navštívili jsme Kinderdijk, lokalitu proslavenou větrnými mlýny a město Rotterdam, kde se nachází jeden z největších námořních přístavů světa.

Již během listopadu vyrážíme na první mobilitu tohoto projektu s našimi studenty do španělského Lareda. Ani náš druhý mezinárodní projekt na sebe nenechá dlouho čekat. Naši francouzští kolegové z Lodéve nás navštíví na konci listopadu.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com