Instagram

pIšQworky 2017 – naši opět na stupních vítězů

25. 11. 2017 Anna Švaňhalová štítky: Soutěže a úspěchy

V pátek 10. listopadu se na naší škole již poněkolikáté konal oblastní turnaj v pIšQworkách. Souboje o postup do krajského kola se zúčastnilo 13 týmů z celého okresu, z čehož 4 byly z našeho gymnázia.

Za oktávu tradičně soutěžil tým „Nechť f je funkce, konec citace“ (Michael Koudela, Daniel Vašek, Jakub Stejskal, František Potocký, David Vtípil), za tercii „Zobáci“ (Lucie Potocká, Vít Vinopal, Viktor Svoboda, Vendula Peňázová, Marek Budzinski) a sekunda do boje vyslala tým „Kokršpaněl Gymzr“ (Filip Němec, Vojtěch Kadlec, Stanislav Pelikán, Luboš Laštovička, Petr Pelikán) a „Sekaři“ (Jakub Mašek, Šimon Štohanzl, Samuel Štohanzl, Tereza Odehnalová, Roman Večeřa).

Všechny domácí týmy se probojovaly do play-off, ovšem nejúspěšnější mohl být jen jeden. Oktaváni z „Nechť f je funkce, konec citace“ bez zaváhání obsadili první příčku a obhájili tak svůj loňský úspěch. Na stupních vítězů se objevili i „Sekaři“, kteří získali pomyslnou bronzovou medaili. Oba týmy tak postupují do krajského kola, které se bude konat 1. prosince opět na naší škole.

Všem zúčastněným týmům gratulujeme ke skvělým výsledkům!

Oficiální report z turnaje: http://pisqworky.cz/novinka/1878-oblastni-turnaj-pisqworek-ve-zdare-po-roce-ovladlo-necht-f-je-funkce

Icons made by Freepik from www.flaticon.com