Instagram

Podzim na gymnáziu opět ve znamení pIšQworek

5. 12. 2018 Anna Švaňhalová štítky: Soutěže a úspěchy

Naši studenti se již desátým rokem aktivně zapojují do soutěže pIšQworky – mistrovství středních škol v piškvorkách, které pořádá spolek Student Cyber Games a Masarykova univerzita. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 1350 týmů, z toho 7 z našeho gymnázia.

Všech 7 týmů se v pátek 26. října zúčastnilo školního kola. Do oblastního turnaje mohly postoupit pouze 4 nejlepší. Těmi nejúspěšnějšími se stali Satani z oktávy (Martin Sláma, Ondřej Coufal, Jan Fousek, Markéta Trembaczová, Filip Hraško), ETT z tercie (Jakub Mašek, Šimon Štohanzl, Roman Večeřa, Vojtěch Kadlec, Petr Pařízek), Olivová ratolest taktéž z tercie (Filip Němec, Stanislav Pelikán, Petr Pelikán, Samuel Štohanzl, Luboš Laštovička) a Hafo tým z 1.B (Veronika Buchtová, Silvie Čermáková, Petr Fabík, Lucie Němečková, Bára Havlíčková).

Spolu s dalšími 13 týmy z celého okresu se sešli 6. listopadu při příležitosti oblastního turnaje. Ani tam si naši reprezentanti nevedli špatně. Satani nenašli na turnaji konkurenci a vybojovali tak první místo. Olivová ratolest se umístila na příčce třetí, a oba týmy tak postoupily do turnaje krajského. Ten se na půdě našeho gymnázia odehrál 27. listopadu. Do celorepublikového finále se ovšem mohl probojovat jen jeden jediný tým. Ač odhodlaní studenti oktávy a tercie bojovali ze všech sil, kýženého vítězství nakonec nedosáhli. Olivová ratolest obsadila 9.-15. místo, Satani se s pIšQworkami rozloučili z 5.-8. příčky.

Všem zúčastněným týmům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com