Instagram

Letošní ročník Astroolympiády považujeme za úspěšně zahájený

10. 12. 2019 Mgr. Roman Veselský štítky: Zeměpis Fyzika Soutěže a úspěchy

Naši mladí astronomové, astrologové a astronauti se činili koncem listopadu při úkolech školního kola astronomické olympiády.

Jsme potěšeni, že se každým rokem účastní více zájemců o tuto soutěž. Letos se sešla téměř padesátka studentů a studentek, aby poměřili síly v oboru, který je u nás vyučován napříč několika vědními obory od fyziky až po geografii. Výsledek je více než potěšující, v kategoriích nižšího gymnázia splnili kritéria pro postup do krajského kola všichni účastníci beze zbytku. U starších studentů se nám do kraje probojovala pouze pětice nejlepších.

V nejstarší kategorii 1. místo obsadili hned dva soutěžící, a to Jaromír Culek a Filip Kubálek (oba ze 4.B). V kategorii CD zvítězila Světlana Dittrichová z 1.A, Jakub Mašek z kvarty získal nejvíce bodů v kategorii EF a v kategorii nejmladší se s nádherným bodovým ziskem (46 z 50) na prvním místě umístila Michaela Urbánková.

Nejsilnější zastoupení jsme letos zaznamenali u nových tříd na naší škole. Z 1.A se soutěže zúčastnilo hned 13 soutěžících a z primy sympatických 11.

Níže si můžete prohlédnout medailové pozice jednotlivých kategorií školního kola.

Kategorie AB (3. a 4. ročník VG)

Kategorie CD (1. a 2. ročník VG)

Kategorie EF (tercie a kvarta)

 

Kategorie GH (prima a sekunda)

Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme úspěchy v dalších úrovních soutěže. Poděkování patří i kolegům Černíkovi a Havlovi za pomoc při zadávání a vyhodnocování soutěže.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com