Instagram

GymZR se blýsknul na krajském kole Eurorebusu

11. 4. 2018 Mgr. Roman Veselský štítky: Zeměpis Soutěže a úspěchy

Letošní krajské kolo bylo velmi specifické hned několika aspekty, které spolu souvisí. Dvě krajská kola byla zrušena a my tím získali nové kolbiště. Poprvé jsme necestovali do Jihlavy, leč jsme byli přiřazeni do Brna. Kvalita protihráčů díky zrušení dvou kol o poznání vyšší. A ještě k tomu nám organizátoři připravili krajské kolo na neděli 8. dubna.

Nám to však nevadilo. Akci jsme brali jako takové naše malé víkendové dobrodružství.

Do krajského kola se nám letos probojovalo o poznání méně hráčů než v minulých letech. Kvalitu jsme však do moravské metropole přivezli, a to se nám potvrdilo při vyhlašování výsledků. Z našich 19 přítomných studentů si 12 odvezlo medaili (pozn. tzn. že skončili na medailovém místě) a 15 postoupilo na celostátní finále do Prahy.

Jsme potěšeni výkonem všech našich soutěžících. Nejvíce nás však hřeje výkon našich nejmenších. V soutěži tříd obsadili primáni krásné 3. místo, sekundáni dokonce 2. Kuba Mašek pak v soutěži jednotlivců celou kategorii ovládl. Jsme rádi, že nám roste nová kvalitní generace, která nahradí elitní oktavány a sextány. Poslední jmenovaní letos dokázali téměř nemožné. V našem GymZR derby se jim podařilo o chloupek ty nejstarší a nejzkušenější předstihnout.

Máme právo se domnívat, že mnohé moravské školy nejsou přiřazením našeho okresu do jejich rajónu potěšeny. Ale takový je prostě život. Občas je totiž jako bonboniéra…