Instagram

GymZR se blýsknul na krajském kole Eurorebusu

11. 4. 2018 Mgr. Roman Veselský štítky: Zeměpis Soutěže a úspěchy

Letošní krajské kolo bylo velmi specifické hned několika aspekty, které spolu souvisí. Dvě krajská kola byla zrušena a my tím získali nové kolbiště. Poprvé jsme necestovali do Jihlavy, leč jsme byli přiřazeni do Brna. Kvalita protihráčů díky zrušení dvou kol o poznání vyšší. A ještě k tomu nám organizátoři připravili krajské kolo na neděli 8. dubna.

Nám to však nevadilo. Akci jsme brali jako takové naše malé víkendové dobrodružství.

Do krajského kola se nám letos probojovalo o poznání méně hráčů než v minulých letech. Kvalitu jsme však do moravské metropole přivezli, a to se nám potvrdilo při vyhlašování výsledků. Z našich 19 přítomných studentů si 12 odvezlo medaili (pozn. tzn. že skončili na medailovém místě) a 15 postoupilo na celostátní finále do Prahy.

Jsme potěšeni výkonem všech našich soutěžících. Nejvíce nás však hřeje výkon našich nejmenších. V soutěži tříd obsadili primáni krásné 3. místo, sekundáni dokonce 2. Kuba Mašek pak v soutěži jednotlivců celou kategorii ovládl. Jsme rádi, že nám roste nová kvalitní generace, která nahradí elitní oktavány a sextány. Poslední jmenovaní letos dokázali téměř nemožné. V našem GymZR derby se jim podařilo o chloupek ty nejstarší a nejzkušenější předstihnout.

Máme právo se domnívat, že mnohé moravské školy nejsou přiřazením našeho okresu do jejich rajónu potěšeny. Ale takový je prostě život. Občas je totiž jako bonboniéra…

Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Icons made by Freepik from www.flaticon.com