Instagram

Dan Vašek zazářil na Albertově

3. 5. 2018 Mgr. Roman Veselský štítky: Zeměpis Soutěže a úspěchy

Daniel Vašek nenechal nic náhodě a na své poslední ústřední kolo zeměpisné olympiády v kariéře (alespoň té studentské) se velmi dobře připravil.

Během dvou dubnových dnů se podrobil měření sil v práci v terénu, práci s atlasem, testu geografických znalostí a multimediálním testu. Po skončení testování hodnotil letošní zadání jako "velmi těžká". Při vyhlašování výsledků pomalu odpočítával přečtená jména, aby se tak orientoval, na které pozici se v nejhorším případě nachází. Na vyřčení svého jména z úst organizátorů však musel počkat téměř až do úplného konce. V tu chvíli mu už bylo jasné, že ho letošní mezinárodní geografická soutěž iGeo, konaná v kanadském Quebecu, nemine.

Danovi k 3. místu v celostátním kole zeměpisné olympiády z celého srdce gratuluji. Za celou předmětovou komisi zeměpisu děkuji za úžasnou reprezentaci školy v geografických soutěžích během celého studia. Budeme držet pěsti do nadcházejícího finále soutěže Eurorebus, mezinárodní olympiády iGeo a do plánovaných geografických studií na vysoké škole.