Instagram

Studentská běžecká štafeta vybojovala postup na prestižní mezinárodní Volkswagen Maraton Praha

30. 4. 2019 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Sport

Ve středu 10. dubna 2019 se v Jihlavě uskutečnil už 23. ročník Juniorského maratonu. Jedná se o štafetový závod určený pro střední školy, v němž družstvo složené z 10 členů (minimálně tři dívky) musí uběhnout maratonskou trať (42,195 km), každý student tedy zaběhne 4,2 km. Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR.

Semifinálového kola v Jihlavě se účastnilo celkem 13 družstev ze středních škol Kraje Vysočina. Žďárské gymnázium už tradičně vyslalo do soutěže dvě studentské štafety. Tým GYMZR A nenašel v letošním ročníku přemožitele a s výborným časem 2 hod 46 min postupuje z 1. místa přímo do republikového finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen maratonu Praha v neděli 5. května 2019. Zde budou mít studenti možnost porovnat své síly s nejlepšími světovými běžci, s nimiž budou startovat z předních pozic. Tým GYMZR B obsadil výborné 6. místo. Oba týmy byly složeny převážně ze studentů prvních a druhých ročníků, což je dobrým příslibem do dalších let.

V konkurenci mladých běžců se neztratila ani pětičlenná učitelská štafeta, která obsadila mezi studenty pěkné 8. místo a svým časem se zařadila k nejlepším učitelským štafetám v celé republice.