Instagram

Stolní tenistky bojovaly v republikovém finále

12. 1. 2018 Mgr. Jana Mazlová fotografie: Mgr. Jana Mazlová Lukáš Vavřík štítky: Soutěže a úspěchy Sport

Republikové finále ve stolním tenise v kategorii VI.B se konalo 21.-22.11.2017 ve Vlašimi. Naši školu zde reprezentovaly Eliška Němcová ze 3.A a Šárka Zástěrová ze septimy.

Na turnaj se dívky probojovaly vítězstvím nejen v okresním (25.10.), ale i krajském kole, které se hrálo 9.11.2017 v Havlíčkově Brodě. Zde dívky hrály ve trojici společně s  Barborou Kadlecovou z kvarty, která však těsně před republikovým turnajem onemocněla. Koučem týmu v okresním a krajském kole byl student 3.A Lukáš Vavřík.

Obě hráčky podávaly ve všech utkáních bojovné výkony, dařilo se také ve čtyřhře. V základní skupině sehrály dva vyrovnané zápasy s týmy z Prahy (OA a VOŠE Praha 8) a z  Českých Budějovic (SŠ a VOŠ cestovního ruchu). Obě utkání sice skončila těsným vítězstvím soupeřek poměrem 3:2 . Zápas s Gymnáziem Hodonín, které obsadilo v turnaji celkovou 3. příčku, skončil 3:0 pro soupeře.

V dalších zápasech už dívky nadaly soupeřkám dívky žádnou šanci. Postupně jsme porazily Střední školu živnostenskou ze Sokolova 3:0, Lepařovo gymnázium Jičín 3:2 a SŠ POHODA s.r.o. Litoměřice 3:0.

Poslední vítězné utkání rozhodlo o celkovém 9. místě našich hráček mezi třinácti nejlepšími školami České republiky.

Turnaj byl pořadatelem velmi dobře zorganizován. K vidění zde byly opravdu špičkové herní výkony nejen dívek, ale i chlapců. Ve finálovém duelu dívek se utkaly domácí týmy OA Vlašim a Gymnázium Vlašim. Vítězství a postup na mezinárodní soutěž ISF WSC na Maltě si nakonec vybojovaly dívky z Obchodní akademie Vlašim a tým chlapců ze Slezského gymnázia v Opavě.

Obě naše hráčky si zaslouží velké poděkování a pochvalu za reprezentaci školy. Turnaj byl pro ně určitě i další velkou motivací do hry.

Okresní a krajské kolo

Republikové finále

Icons made by Freepik from www.flaticon.com