Instagram

Florbalistky z primy a sekundy vybojovaly postup do okresního kola

12. 1. 2018 Mgr. Jana Mazlová štítky: Soutěže a úspěchy Sport

Okrskové kolo ve florbalu dívek kategorie III.D se konalo 16.11.2017 v tělocvičně ZŠ Švermova ve Žďáře nad Sázavou.

Naši školu reprezentovalo družstvo mladších žákyň z třídy primy a sekundy: Emma Pálková, Alena Doležalová, Adéla Stupková, Lucie Braunová, Veronika Veselá, Zara Honková, Dominika Hadová, Jana Inwaldová, Anna Rosenbergová, Eva Nováková, Zina Polívková, Tereza Mokričková, Tereza Odehnalová, Elena Hanusová a Libuše Drahotská.

Náš tým zvítězil nad 5. ZŠ ZR 6:1, prohrál těsně se 2. ZŠ ZR 2:3 a podlehl 4. ZŠ poměrem 1:7. Tři týmy měly v tabulce shodný počet bodů. Díky lepšímu skóre se z postupu do okresního kola radovaly naše hráčky, které obsadily v turnaji 2. postupovou příčku. 

Okresní kolo se již tradičně konalo v tělocvičně ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí 21.11.2017.

Hráčky měly možnost poměřit síly se soupeřkami na rozměrově větším hřišti. Oporami týmu byly opět obě brankářky Emma Pálková a Eva Nováková, které se své role zhostily na výbornou. Družstvu se tentokrát nedařilo střelecky. Přesto má tým, v němž hrálo devět nováčků, dobrou perspektivu do budoucna.

Dívky se utkaly se ZŠ Velká Bíteš 0:1, ZŠ Švermova ZR 0:6, ZŠ TGM Bystřice 0:3 a ZŠ Školní Velké Meziříčí 1:3. Tým obsadil v turnaji celkově 5. místo.

Všem hráčkám děkujeme za reprezentaci školy ve florbalu a chválíme je za bojovnost, nasazení, snahu a přípravu, kterou turnaji věnovaly.