Instagram

Naše studentky se staly na den tvůrci evropské politiky

19. 11. 2018 fotografie: Mgr. Václav Černík štítky: Zeměpis Soutěže a úspěchy Základy společenských věd

V úterý 13. listopadu se Vanda Doležalová (2.B) stala členkou Rady EU a Sandra Stemberková (1.B) evropskou poslankyní. Na jeden den tak měly možnost vyzkoušet si práci evropských politiků při modelovém zasedání Rady EU a Evropského parlamentu, během kterého debatovaly o omezení dopadu plastových výrobků na životní prostředí.

Byla mi nabídnuta možnost vyzkoušet si fungování Evropského parlamentu. Tuto možnost jsem nemohla odmítnout. Proto jsem se společně s Vandou Doležalovou (2.B) v úterý 13. listopadu, v doprovodu pana profesora Černíka, vydala do Jihlavy na krajský úřad, kde se tato akce konala. Byl to pro mne neskutečný zážitek. Mohla jsem argumentovat svoje názory ohledně předem zvoleného tématu – omezení dopadu plastových výrobků na životní prostředí. Jednání bylo velice vášnivé, avšak v platnost vešlo jenom jedno doplnění článku. Je to pro mě veliká zkušenost a určitě bych se velice ráda zúčastnila i podobných akcí.

Sandra Stemberková, 1.B

Na závěr akce byli vyhodnoceni nejlepší účastníci – Sandra Stemberková byla vyhodnocena jako 2. nejlepší v rámci Evropského parlamentu, Vanda Doležalová jako 3. nejlepší v rámci Rady EU. Gratulujeme!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com