Instagram

Vzdělávací program P-TECH odstartoval exkurzí do žďárské technologické firmy ICE

10. 11. 2021 Mgr. Václav Černík štítky: Informatika 3D tisk P-TECH

Zkušenosti s moderními technologiemi, partnerství se žďárskými technologickými firmami ICE a DEL, uznávané certifikáty z technických oborů a užitečné dovednosti nabízíme našim studentům v novém vzdělávacím programu P-TECH. První akcí programu byla exkurze do firmy ICE, která se zabývá automatizací a nově také 3D tiskem budov z betonu.

Naše gymnázium, konkrétně 10 studentů z druhého ročníku, se v tomto školním roce zapojilo do globálního vzdělávacího programu P-TECH od společnosti IBM. Prostřednictvím tohoto programu chceme umožnit našim studentům získání zajímavých zkušeností a dovedností týkajících se moderních technologií, které budou moci uplatnit při studiu na vysoké škole a v zaměstnání.

V úterý 2. listopadu jsme se společně s členy polytechnického kroužku vydali do žďárské technologické firmy ICE, abychom se seznámili s právě vyvíjenou technologií 3D tisku budov z betonu. Viděli jsme průmyslové roboty, sestavenou linku na výrobu automobilových součástí a také 3D tiskárnu, která se skládala z průmyslového robota a speciálního extruderu vytlačujícího rychle tuhnoucí beton. „Na prohlídce jsme se dozvěděli spoustu podrobností nejen o samotném 3D tisku z betonu, ale i o fungování celé firmy. Nikdo nic netajil, a tak jsme se mohli podívat na startupy takové, jaké jsou,“ uvedl Jakub Mašek, student sexty.

V P-TECHu nyní sestavujeme novou 3D tiskárnu Průša i3 MK3S. Studenti se naučí ji ovládat a vytvářet kvalitní modely. V průběhu programu se budeme také zabývat technologiemi jako např. internet věcí nebo umělá inteligence.

Těšíme se také na plánovanou spolupráci s další žďárskou technologickou firmou DEL a s firmou IBM, mateřskou firmou tohoto vzdělávacího programu.

P-TECH představuje model globálního vzdělávání, který nabízí studentům po celém světě příležitost rozvíjet jejich dovednosti a schopnosti, které budou moci využít ve svém zaměstnání. V českých P-TECHových školách studenti získají uznávaný certifikát z technických oborů, který je podporován firemními partnery, a získávají také relevantní pracovní zkušenosti. Školy vytvářejí souvislý program pro studenty, ti si tak mohou osvojit akademické, technické a pracovní dovednosti, které zaměstnavatelé potřebují.

Vzdělávací program P-TECH (z anglického Pathways in technology – Cesty k technologiím) vznikl v roce 2011 v New Yorku, Brooklynu. Momentálně je ve 28 zemích, ve více než 240 školách má více než 600 firemních partnerů.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com