Instagram

Zprávy z Provence – druhý díl

11. 4. 2019 Mgr. Michaela Kondýsková fotografie: Mgr. Roman Veselský štítky: Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě Active Reality, Real Activity

CK GymZR oznamuje, že skupinka účastníků projektu ARRA se šťastně vrátila z evropského turné.

V Lodève jsme šťastně dokončili misi a veřejnosti představili naše návrhy interaktivních prvků v místním muzeu. Tím jsme si zasloužili raut plný sýrů, slaných i sladkých koláčů a dalších místních specialit – na jeden jahodový dort vzpomínáme dodnes. (Pokud se někdo z účastníků diví, že žádný jahodový dort neměl, tak zkrátka nebyl ve správnou chvíli na správném místě.)

Ve čtvrtek jsme si běželi pro noviny, abychom se viděli na titulní stránce. Jsme sice až na šesté, ale stejně! Článek si můžete přečíst zde: https://www.midilibre.fr/2019/04/04/lodeve-le-musee-au-coeur-dun-echange-franco-tcheque,8109133.php

V pátek jsme jeli na výlet do Montpellier. Francouzští učitelé Antoine a Leny pro nás připravili hru, takže jsme město objevovali samostatně, trošku jsme si zaluštili a dokonce došlo i na matematiku. Všechny skupinky si pan profesor Veselský vyfotil s tím, že jsou první, což je nám sice trošku podezřelé, ale stejně máme radost! Samozřejmě jsme si na závěr taky něco málo nakoupili, ovšem vzhledem k omezeným zavazadlům (pouhých 10 kg!) jsme se nemohli nějak zvlášť rozšoupnout.

Musíme vyseknout poklonu hostitelským rodinám, které nás opravdu obskakovaly a ochotně nás vozily vcelku daleko, abychom se mohli sejít i mimo školu. Merci beaucoup!

V sobotu v pravé poledne jsme všichni dorazili na malé letiště v Montpellier, rozloučili jsme se, poplakali si, ale jenom trošku, protože se za chvíli zase uvidíme. Na konci května přijedou studenti Lycée Joseph Vallot k nám, takže budeme mít možnost jim jejich pohostinnost oplatit. Už se na ně chystáme.

Ve Vídni jsme naskákali do připraveného minibusu a v jednu ráno jsme stáli před školou. Nyní dospáváme, doháníme a upravujeme fotky.

PS: Při balení někteří z nás na kufrech pár minut seděli, aby je vůbec zavřeli. Když potom bezpečnostní kontrola polovinu kufrů otevřela, všecko vyrovnala a nakonec uznala, že tapenády a další dárky nepředstavují pro leteckou dopravu žádné nebezpečí, byli jsme zvědaví, jak to zase narvou zpátky. Ale jsou to profíci!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com