Instagram

ARRA na cestách – Provence interaktivní

4. 4. 2019 Mgr. Michaela Kondýsková fotografie: Mgr. Roman Veselský štítky: Projekty a mezinárodní akce Cestujeme po Evropě Active Reality, Real Activity

V rámci programu Erasmus+ odjelo do francouzského Lodève 13 studentů GymZR. Pracují tam na projektu ARRA – Active Reality, Real Activity, který je zaměřen na kulturní dědictví a interaktivitu. Doprovází je tam Michaela Kondýsková a Roman Veselský, kteří projekt koordinují, fotografují a píší o něm aktuální a zajímavé zprávy, jako je třeba zrovna tato.

Do Lodève jsme se dostali letadlem přes Vídeň, španělskou Valencii, Marseille a Montpellier. Cesta byla bez problémů, pouze jsme se kvůli počasí nehnuli z letiště a prohlídku Valencie jsme si museli odříct. Rodiny si nás vyzvedly v Montpellier na nádraží a od té doby společně prožíváme veškerá dobrodružství.

Nejvíce vám samozřejmě prozradí naše fotografie, ale pár slov na vysvětlenou neuškodí...

Lodève je malé městečko, o kterém si mnozí místní myslí, že není nic moc, ale už jsme toho tady viděli docela dost – jen první den třeba místní muzeum s velice moderní expozicí prehistorického vývoje člověka, geologické a evoluční změny této oblasti a také sbírkou děl místního sochaře Paula Dardé, který vytvořil i památník padlých v druhé světové válce.

Byli jsme v aragonitové jeskyni Grotte de Clamouse, ve které někteří hráli únikovou hru a jedna skupina si dokonce vyzkoušela roli skutečných speleologů – procházeli jeskyní mimo tradiční chodníčky, spouštěli se na lanech a byli nadšení.

Už druhý den připravujeme prezentace a realizace našich nápadů, jak k prohlídce muzea přidat interaktivní prvky, které z obyčejné prohlídky udělají dobrodružství, z výkladu soutěž, ze vzdělávací exkurze nezapomenutelný zážitek.

Už jsme se potkali i s místními novináři, naši učitelé už mluvili do Rádia Lodève, ve čtvrtek o nás vyjde článek v novinách a večer budeme prezentovat naši práci na radnici představitelům města a školy, rodičům a novinářům.

Ve fotogalerii je ještě jeden snímek, který vyžaduje vysvětlení, a to je ten krásný, středně propečený biftek. Aby nevznikly nějaké fámy, ujišťujeme vás, že je to záběr ze školní jídelny.

Líbí se nám tady.

PS: Víme, že čtenáři našich stránek jsou zvyklí dostávat zprávy průběžně a nyní se diví, že píšeme až v polovině pobytu. Že tady nemají ve škole wi-fi studenti, to jsme věděli, ale že ani učitelé, to nás překvapilo. Domácí drát se podařilo opravit až dnes a přístup na internet ve školní síti je omezen přibližně jako v Číně, takže se vlastně nedostaneme skoro nikam.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com