Instagram

Science slam – důkaz, že i věda může být zábava

7. 11. 2019 Anna Švaňhalová fotografie: RNDr. Dita Čížková štítky: Angličtina Matematika Biologie Dějepis

V pátek 1. listopadu se studenti třetích ročníků zúčastnili akce Science slam. Tento projekt pořádaný Masarykovou univerzitou se snaží studenty zábavnou formou seznámit s vědou a přiblížit jim, jaké různé vědní obory se na vysokých školách dají studovat.

Se svým výstupem se představili hned čtyři vědci ze čtyř různých oborů. První vystoupení patřilo studentce pedagogické fakulty, která humorně vysvětlila (nejen) důležitost správné anglické výslovnosti. Po angličtině následovalo okénko do historie. Příběh o estonském vojákovi představil student historie, který se zaměřuje především na totalitní režimy.

Humanitní vědy vystřídala biologie. Se zajímavostmi ze světa bakterií publikum seznámila bioložka, která se věnuje především jejich hubení. Čtveřici vystupujících zakončilo interaktivní představení o matematice a kyberbezpečnosti. Výstupy byly proloženy kvízovými otázkami a dotazy z publika.

Organizátoři si připravili i vtipné improvizované divadlo, jehož tématy byly právě vědní disciplíny probrané v první části programu. Poslední část programu už byla věnována individuální diskusi o různých studijních oborech a fakultách. Několik studentů Masarykovy univerzity, od psychologů až po informatiky, odpovídalo na všemožné otázky a podělilo se o své zkušenosti ze studia.

A jaké byly dojmy studentů?

„Mně osobně toho Science slam dost přinesl. Ač mezi vystupujícími nebyl nikdo z oboru, který bych chtěl studovat, opravdu mě zaujaly i ty ostatní. Obdivuju všechny účinkující za to, co ve svých vědních disciplínách dokázali.“

„Celá akce byla bezvadně připravená. Líbilo se mi, že jsme se mohli do programu sami zapojit. Kdo se chtěl o vědě a studiu cokoliv dozvědět, měl k tomu skvělou příležitost.“

Science slam tedy mezi studenty sklidil veliký úspěch. Děkujeme za návštěvu a za skvělý program!

Icons made by Freepik from www.flaticon.com