Instagram

Za zážitky a poznáním tentokrát do Skotska

3. 10. 2017 Mgr. Dana Denková štítky: Cestujeme po Evropě Angličtina

Abychom studentům naší školy zpříjemnili začátek školního roku a podpořili jejich zájem o studium angličtiny, zorganizovali jsme pro ně společně s cestovní kanceláří Školní zájezdy devítidenní výlet do Velké Británie. Na cestu se vypravilo téměř devadesát studentů.

Přestože první a poslední den jsme si mohli vychutnat ruch velkých evropských metropolí Amsterdamu a Londýna, hlavním cílem byla návštěva Skotska. Na své si přišli příznivci památek, kteří mohli obdivovat Hadriánův val na severu Anglie, ve Skotsku pak rozlehlé ruiny opatství Dryburgh Abbey a Melrose Abbey, v Edinburghu zejména rozlehlý hrad s korunovačními klenoty, St. Giles Cathedral či Národní galerii. Krásný výhled do okolí nám poskytl výstup na rozhlednu Wallace Monument nedaleko města Stirling, ale i pozoruhodný středověký hrad, který se tyčí nad tímto městem. Všechny nás však asi nejvíce uchvátila přírodní scenérie oblasti Highlands. Mohli jsme ji obdivovat jednak za okny autobusu při celodenním výletu, ale udělali jsme si i krátkou procházku v údolí Glen Coe.

řestože počasí bylo tento den zpočátku deštivé, postupně se mraky rozptýlily a my jsme si mohli užít plavbu po jezeře Loch Ness na otevřené palubě a pořídit si pěkné snímky jezera i trosek hradu Urquhart, který jsme chvilku předtím navštívili. Zájezd do Skotska by nebyl úplný bez návštěvy jedné z mnoha palíren whisky. V Glenturret Distillery jsme se seznámili s výrobou tohoto tradičního nápoje a plnoletým studentům byla nabídnuta i malá ochutnávka. K nevšedním zážitkům patřila i návštěva mohutné královské jachty Royal Yacht Britania v edinburghském přístavu nebo i zastávka u obrovského otáčecího lodního výtahu Falkirk Wheel. Při přejezdu do Londýna jsme se zastavili v malebném Yorku, navštívili věž Clifford´s Tower a někteří i slavnou katedrálu.

Ubytování v rodinách v Edinburghu a Londýně skýtalo studentům možnost poznat život v britských rodinách a komunikovat v angličtině mimo školní učebny. Mnozí této příležitosti patřičně využili. Svým zodpovědným chováním, zájmem o prezentované informace a pěkně připravenými referáty všichni studenti přispěli k tomu, že se zájezd vydařil.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com