Instagram

Vyšetřování vraždy v pohádkové říši – vzpomínáme

20. 1. 2020 Žaneta Slámová fotografie: Jaroslav Svoboda Matěj Kos štítky: Angličtina Divadlo

V lednu 2019, hned po úspěšném Shrekovi, se sešla skupina nadšenců ze všech druhých ročníků a pustila se opět do příprav dalšího anglického divadla. Představení roku 2019 se neslo v pohádkovém duchu, United Artist of GymZR vytvořili představení Snow White and the Seven Suspects (Sněhurka a sedm podezřelých). Jelikož jsem měla možnost stát se součástí tohoto skvělého cirkusu, ráda bych vám ve zkratce přiblížila, jak vypadá jeho samotná příprava.

Vše začíná několik měsíců dopředu, kdy se nejdřív vybírá téma. Potom nastane nejsložitější, ale nejdůležitější část celého procesu. Scénáristé musejí vymyslet příběh tak, aby mu diváci rozuměli a aby je bavil. Nezdá se to, ale psaní scénáře zabralo skoro půl roku pilné práce. Když se celý divadelní tým seznámí s mnohokrát přepisovaným a opravovaným scénářem a herci si rozeberou postavy, začne ta nejzábavnější část.

Nejvíc je samozřejmě vidět úctyhodná práce skvělých herců, kteří věnují hodiny svého času studiu scénáře, zkouškám či natáčení videí. Za divadlem se ale skrývá spousta dalších lidí, bez kterých by to nemohlo fungovat. Přes režiséry, tanečníky, kapelu, kameramany, střihače, kulisáky, umělecký tým, kostyméry, techniky, osvětlovače až po pana školníka, který nám opravdu velmi pomohl (děkujeme ?). Týden se potom několik hodin denně trénuje a připravuje vše tak, aby byl výsledek co nejkvalitnější. Divadlu jsme dokonce obětovali jeden víkendový den (i když přiznejme si, zas taková oběť to nebyla).

Když se vše natrénovalo, odehráli jsme neuvěřitelných deset představení nejen pro studenty našeho gymnázia, ale i pro návštěvníky ze žďárských i přespolních škol a pro širokou veřejnost.

Díky anglickému divadlu jsme nasbírali mnoho nových zkušeností, poznali se lépe mezi sebou, navázali nová přátelství a zažili neobyčejné a nezapomenutelné věci. Velké poděkování patří všem, kteří se na projektu jakkoliv podíleli, nejvíce však za všechny musím poděkovat paní Kondýskové, bez které by se nezvládlo absolutně nic! (Což není vůbec pravda, zvládli by všechno sami – pozn. red.)

Už teď se těšíme, co si pro nás příští rok připraví naši nástupci.

Žaneta Slámová, septima

Icons made by Freepik from www.flaticon.com