Instagram

Výborné výsledky němčinářů v okresním kole: dvě kategorie, dvě vítězství

25. 2. 2018 Mgr. Klára Ptáčková štítky: Soutěže a úspěchy Němčina

Ve středu 7. února 2018 se na Gymnáziu Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě uskutečnilo okresní kolo Olympiády v německém jazyce kategorie SŠ III.A, která je určena studentům 1.–3. ročníků všech typů středních škol.

Naše gymnázium vyslalo do soutěže tři zástupce (Annu Křečkovou, Janu Kuncovou, Tadeáše Bukáčka), kteří prokázali výbornou úroveň jazykových dovedností v poslechu, čtení s porozuměním, konverzaci a obsadili medailové pozice. Tadeáš Bukáček si prvním místem vybojoval postup do krajského kola, Jana Kuncová obsadila výborné druhé a Anna Křečková páté místo.

Ve čtvrtek 8. února 2018 v prostorách Active Žďár nad Sázavou proběhlo i okresní kolo kategorie II.B, která je určena žákům ročníků víceletých gymnázií odpovídajících 8. a 9. třídě ZŠ. Naše škola měla i v této kategorii tři soutěžící, kteří obsadili první tři příčky. Anna Šotolová zvítězila a postupuje do krajského kola, druhé místo vybojovala Berenika Gruntová a třetí místo obsadil Milan Švoma.

Všem účastníkům děkujeme za výbornou reprezentaci gymnázia a postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které proběhne 9. března 2018 v Jihlavě.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com