Instagram

Úspěšný školní rok pro španělštináře

28. 6. 2018 Mgr. Lenka Formanová štítky: Španělština Soutěže a úspěchy

Tento školní rok byl pro nás opravdu výjimečný. Poté, co jsme na podzim absolvovali jazykový kurz a pobyt v rodinách ve španělském slunném Alicante, pustili jsme se do příprav programu festivalu Hispánských dnů v našem městě.

Březnová akce měla regionální přesah, přivítali jsme v našem městě i hosty ze zahraničí a poctila nás svou návštěvou i atašé pro školství z ambasády Španělského království paní Pilar Barrero García. V odkazu připojujeme malou reflexi, zhodnocení celé akce v pořadu Na slovíčko Televize Vysočina.

 

Co se týká soutěží ve španělském jazyce, velký úspěch zaznamenala studentka oktávy Veronika Glajcová tím, že se probojovala do celostátního kola španělské olympiády, které se konalo v Instituto Cervantes v Praze. V konkurenci nejlepších z krajů obsadila 10.místo v kategorii SŠII, a tak jako loňská účast studentky čtvrtého ročníku Barbory Klapalové, tak i ta letošní Veroničina, zajistila studentkám nastoupit na pětileté studium hispanistiky na MU Brně bez přijímacích zkoušek.

http://talentovani.cz/sj-vysledky

Další úspěšnou soutěžící je studentka septimy Naďa Kaňková. Každoročně se účastní esejistické soutěže České Iberoamerické společnosti a letošní ročník vyhrála, a to prací na téma „Jak by vypadal život v Evropě, kdyby nebyla objevena Latinská Amerika?“. Moc gratulujeme!

Tak jako v loňském roce, tak i v tom letošním, se nám podařilo navázat spolupráci s univerzitou v Alicante a studenti měli možnost v hodinách i mimo ně konverzovat ve španělštině a v angličtině s rodilou mluvčí Rebecou Benítez, která byla velkým zpestřením výuky španělského jazyka. Moc děkujeme za její vstřícný a přátelský přístup, byla velkým obohacením letošního školního roku.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com